Kolejny duży powrót do TVP. Dyrektorka radiowej Trójki poprowadzi znany program

Kolejny powrót do TVP stał się faktem. Na Woronicza wraca doświadczona dziennikarka Agnieszka Szydłowska.

W TVP od grudnia trwa wielkie czyszczenie. Jedni dziennikarze przychodzą, inni odchodzą, jeszcze inni - wracają. Tak jest m.in. z nową prowadzącą program "Hala odlotów" w TVP Kultura - Agnieszką Szydłowską. Po kilku latach, dziennikarka wraca do Telewizji Polskiej. Z mediami publicznymi jest związana od dawna, obecnie pracuje też w Polskim Radiu, gdzie jest dyrektorką Programu Trzeciego.

Zobacz wideo Marek Czyż apeluje do polityków PiS-u: Zapraszamy do Telewizji Polskiej

Agnieszka Szydłowska wraca do TVP

Dziennikarka będzie współprowadzić program "Hala odlotów", którego główną prowadzącą jest Katarzyna Janowska. Dla Szydłowskiej to powrót "na stare śmieci". Z Telewizją Polską była związana przez kilkanaście lat, pracując w TVP Kultura. Teraz zaś wystąpiła w nowej roli - prowadzącej. W wyemitowanym w czwartek odcinku programu rozmawiała z pianistą i kompozytorem Piotrem Orzechowskim, lepiej znanym jako "Pianohooligan". Jak opisuje portal wirtualnemedia.pl, odcinek poświęcony był "narodowym traumom" oraz "ciemnym i jasnym" kartom polskiej historii. 

Wśród zaproszonych gości byli m.in. psycholog Michał Bilewicz, dyrektor Muzeum Historii Polski Robert Kostro, a także dziennikarka Karolina Sulej, aktorki Agnieszka Przepiórska i Karolina Kazoń i wokalistka Alex Freiheit. "Hala odlotów" to talk-show, poświęcony bieżącym wydarzeniom społecznym, kulturalnym i psychologicznym. Punktem wyjścia do rozmów zaproszonych gości są wydarzenia bieżące, które budzą kontrowersje i dyskusje. 

"Hala odlotów" zamknięta po przyjściu Kurskiego. Kim jest Agnieszka Szydłowska?

Talk-show był emitowany w TVP w latach 2012-2016. Zniknął z anteny TVP Kultura, kiedy rządy na Woronicza objął Jacek Kurski. Wrócił na antenę 1 stycznia, już pod rządami nowej ekipy. Wśród gości zaproszonych do pierwszego odcinka znaleźli się m.in. reżyserka Agnieszka Holland i aktor, Andrzej Seweryn. Podobnie jak wcześniej, "Hala..." będzie emitowana w TVP Kultura, a jego retransmisje mają być emitowane w TVP 2. 

50-letnia Szydłowska to doświadczona dziennikarka. Karierę zawodową zaczynała w radiu, a konkretnie w Rozgłośni Harcerskiej, skąd trafiła do Radiostacji i Programu Trzeciego Polskiego Radia. Związana jest z tematyką kulturalną - od 2000 roku była zaangażowana w tworzenie programu kulturalnego "Pegaz". W TVP 1 prowadziła program "Po godzinach". Od września, po odejściu z radiowej Trójki pracowała w radiu Newonce. 

Czy Agnieszka Szydłowska sprawdzi się w nowej roli?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.