Małżeństwo Ostrowskiej rozpadło się przez romans ze znaną gwiazdą. "Dziecko mi zrobił"

Ilona Ostrowska nie chowa urazy do Jacka Borcucha. Choć ich małżeństwo nie przetrwało próby czasu, bo on zauroczył się w innej, doczekali się w 2006 roku córki, Miłosławy.

Ilona Ostrowska zyskała wielką popularność dzięki roli Lucy z "Rancza". W 2023 roku premierę miał serial "Warszawianka", w którym aktorka wcieliła się w Matyldę - matkę Niny. Co ciekawe, produkcję reżyserował były mąż Ostrowskiej - Jacek Borcuch. Przy okazji premiery serialu wyszło na jaw, że dawni zakochani zachowują mimo rozstania poprawne relacje. Gwiazda nie obwiniała go o koniec związku. - To nie jest tak, że zostałam sama na czyjeś życzenie, raczej na własne. Coś się kończy, coś się zaczyna. Nie bronię go. Trzeba się jakoś umieć dogadać, trzeba się lubić i my się lubimy, szanujemy. On mi nic złego nie zrobił. Dziecko mi zrobił. Ale to super, to największa miłość, największe nasze szczęście, które mamy - mówiła Ostrowska w "Vivie!" kilka lat po rozwodzie.

Zobacz wideo Szapołowska marzy o powrocie do pracy. "Tęsknię bardzo"

Historia związku Borcucha i Ostrowskiej

Przypomnijmy, że Jacek Borcuch i Ilona Ostrowska poznali się w pierwszej połowie 2000 roku w czasie pracy w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Aktorka była wówczas w innym związku, ale dla reżysera zakończyła ówczesny związek i poświęciła się nowej miłości. Podobało się jej, że z Borcuchem nie musi żyć na odległość, bo szybko udało im się podjąć decyzję o wspólnym mieszkaniu. - We Wrocławiu miałam związek na odległość, bo mój chłopak mieszkał w Krakowie. Z jednej strony było w tym coś pięknego (…). Z drugiej umykały nam wspólne chwile, wieczory we dwoje. Brakowało stabilności. Kiedy pojawiła się nowa miłość, postanowiłam ją pielęgnować, tak bardziej świadomie. (…) Zaczęłam myśleć o domu. Wiedziałam, że już nie chcę zabawy w związek na odległość. Ustaliliśmy, że chcemy ze sobą być, żyć, śnić – wszystko naraz. Że chcemy budzić się obok siebie. Wtedy przeprowadziłam się do Jacka do Warszawy. (…) O wszystkim rozmawiamy, jesteśmy sobie oddani - mówiła w wywiadzie z "Galą" w 2008 roku. W 2009 roku podczas pracy nad filmem "Wszystko, co kocham" reżyser spotkał Olgę Frycz. Połączył ich romans, a jego małżeństwo z Ostrowską się przez to zakończyło.

Ilona Ostrowska i Jacek Borcuch.Ilona Ostrowska i Jacek Borcuch. Fot. Kapif.pl

Znalazła nową miłość

Po rozstaniu z Jackiem Borcuchem, Ilona Ostrowska związała się z Patrykiem Stawińskim, z którym doczekała się syna Gustawa. Gdy kilka lat później pracowała z byłym mężem, nie kryła radości. "To jest jedna z piękniejszych historii, jaką czytałam. Zabieramy was ze sobą!" - pisała podekscytowana w sieci. Borcuch związał się w tamtym czasie z Małgorzatą Ohme, ale dziś ich związek jest przeszłością. Tymczasem córka Borcucha i Ostrowskiej poszła w ślady rodziców. Ma za sobą debiut na wielkim ekranie w filmie "Słodki koniec dnia", który wyreżyserował nikt inny, jak jej ojciec.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.