Danuta Holecka w TV Republika powoli może czuć się jak w TVP. Choć wprawdzie w nowym miejscu pracy narzeka na makijaż czy kostiumy i stary sprzęt, to jednak coraz więcej kolegów z byłej pracy dołącza do niej. Od niedawna grono pracowników stacji Tomasza Sakiewicza zasila też reporter "Wiadomości" - Adrian Borecki oraz dobrze znani z TVP Info - Michał Rachoń i Miłosz Kłeczek. Teraz w serwisie prowadzonym przez Holecką, czyli "Dzisiaj", materiały przygotowuje też reporter dobrze znany z "Wiadomości"... Konrad Warzocha.
Widzowie głównego serwisu informacyjnego TV Republika - "Dzisiaj" - zobaczyli 28 stycznia materiał Konrada Warzochy na temat WOŚP. Choć reporter przyznał, że dzięki akcji Jerzego Owsiaka udaje się zebrać miliony złotych na cele dobroczynne, później zaczął wbijać szpile. Pojawiły się zarzuty związane z organizacją corocznych finałów, które generują wielkie koszty. Poddawał je w wątpliwość.
Zasadne pytanie - jaki procent zebranych środków przeznacza się na realizację celów zbiórki, a jaki na organizację, i czy w takim razie ma to sens? Przecież są inne zbiórki z minimalnymi kosztami, a trwającymi przez 365 dni w roku - mówił Konrad Warzocha na antenie TV Republika.
Przed materiałem Konrada Warzochy jego materiał był zapowiedziany przez prowadzącego "Dzisiaj". Jacek Sobala powiedział: "Dziś mamy najważniejsze państwowe święto uśmiechniętej Polski, bo to dzisiaj jest ta niedziela, kiedy swoją zbiórkę prowadzi WOŚP Jurka Owsiaka. Coraz więcej ludzi deklaruje, że nie przekaże ani jednej złotówki na tę akcję i to nie dlatego, że to rodzice Owsiaka pracowali w resorcie, a brat był w ZOMO. Mówią, że to kwestia innych zasad" - stwierdził, po czym widzowie mogli oglądać po tych słowach materiał Konrada Warzochy. Przypomnijmy, że w 2024 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała 32 raz. Tym razem relacja z akcji Jerzego Owsiaka była nie tylko w TVN, ale ponownie w TVP. Miasteczko i główne studio zostały umieszczone na błoniach PGE Narodowego. Hasło przewodnie akcji to "Płuca po pandemii". Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych.
Wesprzyj WOŚP, licytując aukcje Plotka! Zdobądź podwójne VIP zapro na Fame MMA20 w Krakowie, pałacowe spotkanie z książęcą parą lub twój event w gwiazdorskiej relacji. Pomagamy!