Damian Kordas miał przeszczep nerki. "Ostatnie miesiące były ciężkie"

Damian Kordas znany z programu "MasterChef" ujawnił, że niedawno przeszedł przeszczep nerki.

Damian Kordas zdobył popularność po zwycięstwie w programie "MasterChef". Od tamtej pory regularnie pojawia się w mediach, wydaje książki, wygrał programy "Agent - Gwiazdy" i "Taniec z Gwiazdami". Oprócz tego prowadzi własny biznes - lokal z zapiekankami. Jest też bardzo aktywny w sieci, ale w ostatnim czasie było go trochę mniej. W jednym z najnowszych postów na Instagramie poinformował, że w grudniu przeszedł przeszczep nerki.

Zobacz wideo Paulla o walce z chorobą nowotworową

Damian Kordas miał przeszczep nerki. "Wszystko poszło zgodnie z planem"

Damian Kordas od dziecka choruje na cukrzycę. W nagraniu na Instagramie powiedział, że zawsze chętnie angażował się w różne akcje udowadniające, że da się normalnie żyć z tym schorzeniem. Dwa lata temu jednak zaczął się gorzej czuć. W grudniu musiał przejść przeszczep nerki. Damian Kordas zapewnił fanów, że znów wraca do regularnego publikowania przepisów w sieci i czuje się już lepiej.

Przeszczep nerki sprawił, że w końcu odzyskałem siły i chęci do działania, do gotowania dla was. Ostatnie miesiące jeszcze przed przeszczepem były dla mnie ciężkie i choć bardzo chciałem, nie potrafiłem znaleźć w sobie pokładów energii, by działać na pełnych obrotach, jak wcześniej. Wszystko poszło zgodnie z planem, czuję się już coraz lepiej, a na pewno jestem już w stanie wrócić do tego, co kocham najbardziej, czyli… do garów! - napisał na Instagramie.
 

Damian Kordas musiał przełożyć podróż ze względu na problemy zdrowotne

Damian Kordas odpowiedział też na kilka pytań fanów na Instagramie. Planował podróż dookoła świata, jednak przez stan zdrowia na razie musi z tym poczekać. "Musiałem przełożyć moją podróż przez problemy zdrowotne, o których już wiecie. Ten rok będzie czasem wracania do pełni sił, więc myślę, że dopiero w 2025 roku podróż dookoła świata się odbędzie" - napisał. Dodał też, że na razie nie będzie pojawiał się w swoim lokalu z zapiekankami. "Muszę ograniczać kontakt z większą ilością osób ze względu na moją odporność, ale już niedługo znowu zacznę odwiedzać moje miejsce" - zapewnił.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.