Żony Kamińskiego i Wąsika w dwóch odsłonach. "Od bujnej czupryny, do niedbałego koka" [PLOTEK EXCLUSIVE]

Barbara Kamińska i Romualda Wąsik są teraz bardzo popularne. Niedawno udzieliły wywiadu w TV Republika, gdzie przekonywały o niewinności mężów, a dzień później zjawiły się u boku Andrzeja Dudy i na proteście zorganizowanym przez PiS. Zaprezentowały dwa oblicza. Specjalistki w rozmowie z Plotkiem przeanalizowały zmiany w wyglądzie kobiet, które zobaczyliśmy z dnia na dzień.

Od kilku dni jednym z wiodących tematów w Polsce jest aresztowanie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Byli szefowie CBA mają postawione zarzuty w związku z tzw. aferą gruntową. W ich obronie stają nie tylko Jarosław Kaczyński, PiS i ich zwolennicy, lecz także żony. Barbara Kamińska i Romualda Wąsik robią wszystko, by przekonać, że ich mężowie są niewinni. Pojawiając się w różnych miejscach, prezentują różne oblicza, co spotkało się ze sporym zainteresowaniem. Internauci już robią memy, porównując jak wielką przemianę przeszły w ciągu zaledwie jednego dnia. Zobaczcie, jak skomentowały to specjalistki.

Zobacz wideo Andrzej Duda staje w obronie byłych szefów CBA

Barbara Kamińska i Romualda Wąsik w mediach. Tak grają wizerunkiem

Nie da się nie zauważyć, że w ciągu 24 godzin zobaczyliśmy dwa zupełnie inne oblicza żon Kamińskiego i Wąsika - zmiana jest widoczna zwłaszcza u pani Romy. W rozmowie z Danutą Holecką w programie "Dzisiaj" (gdzie opowiadała m.in. o tym, że nie wie, jak ogrzać mieszkanie) miała rozpuszczone blond włosy, ułożone w lekkie fale, do tego na jej twarzy można było dostrzec uśmiech. Dzień później, obok Andrzeja Dudy, stała w nijakiej stylizacji i ze związanymi włosami. Zobacz: Żony Kamińskiego i Wąsika przemówiły u boku prezydenta. "Przypomniał mi się stan wojenny". Mniejsza, lecz także zmiana, nastąpiła u pani Barbary. Ta na drugi dzień zrezygnowała z makijażu. Poprosiliśmy stylistkę Różę Augustyniak, znaną na Instagramie jako madamerose, by oceniła dla nas wygląd pań z obu dni. Na wstępie specjalistka podkreśliła, że "w takich sytuacjach zawsze warto przypomnieć, jak bardzo wizerunek wpływa na odbiór naszej osoby i wrażenie, jakie kreujemy" i że "warto pamiętać, jak trudno osobom, które na co dzień nie mają styczności z wystąpieniami publicznymi, czy studiem telewizyjnym, dostosować się strojem do nowych okoliczności".

Jeśli chodzi o wystąpienia żon polityków, pani Kamińska w obu sytuacjach wybrała bezpieczną, neutralną czerń. Kolor, za którym może się właściwie schować, który nie dominuje. W przypadku pani Wąsik przede wszystkim zwraca uwagę zmiana fryzury - od bujnej czupryny, do niedbałego koka działającego na niekorzyść. Pierwszą fryzurę przeciętny odbiorca skojarzy z elegancją - w domyśle - o takie włosy trzeba dbać, pielęgnować, prawdopodobnie korzystać z pomocy stylisty fryzur, czyli mieć na to czas i środki finansowe, co może stwarzać dystans i wzbudzać niechęć do jej osoby - dowiedzieliśmy się od Róży Augustyniak.

A jak to wygląda w przypadku pani Romy? Ona także w wywiadzie dla TV Republika postawiła na czerń. Dzień później zjawiła się już w stylizacji w innej gamie kolorystycznej. - W linii ubrania prezentowała się korzystnie, czego nie możemy powiedzieć o stylizacji ze spotkania z prezydentem, gdzie żonę byłego posła zobaczyliśmy w szmizjerce założonej na golf w popielato beżowym kolorze, który potęgował wrażenie bladości, do którego przeciętny odbiorca przypisze takie skojarzenia jak: zmęczona, zatroskana, zabiedzona. Sama stylizacja wyglądała, jakby pochodziła ze sklepu z bardzo przystępnymi cenowo ubraniami - oceniła stylistka. A wy jak oceniacie? Zdjęcia pań znajdziecie w naszej galerii na górze strony.

Żona Wąsika nie wie, jak ogrzać mieszkanie pod nieobecność męża. 'Ale jak? To zawsze robił on'Żona Wąsika nie wie, jak ogrzać mieszkanie pod nieobecność męża. 'Ale jak? To zawsze robił on' Żona Wąsika nie wie, jak ogrzać mieszkanie pod nieobecność męża. 'Ale jak? To zawsze robił on', fot. TV Republika

Roma Wąsik czy Barbara Kamińska? Która wypadła lepiej wizerunkowo?

Komentarz w tej sprawie przesłała nam także ekspertka ds. wizerunku i PR-u, właścicielka Rodzik Agency PR. Co ona uważa? Przede wszystkim podkreśla, że w wywiadzie telewizyjnym Wąsik i Kamińska miały profesjonalny makijaż, dostosowany do warunków panujących w studiu. Także włosy zostały dopracowane przez telewizyjnego stylistę fryzur. - Obie panie postawiły na klasyczną czerń, dzięki czemu skupiały uwagę na sobie odbiorów bez żadnych podziałów. Wizerunkowo bardzo dobrze wyglądały obie panie - powiedziała Marta Rodzik. Ekspertka oceniła też, która z nich wypadła lepiej wizerunkowo. Okazuje się, że Barbara Kamińska. Dlaczego? - Pani Roma Wąsik miała niestosowną fryzurę i makijaż, który był za ciemny i niedostosowany do wystąpień publicznych - argumentuje specjalistka od PR. Zobacz też: Żony Kamińskiego i Wąsika na marszu 11. stycznia. "Zostali uwiezieni za uczciwą pracę"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.