Grażyna Kulczyk przez ponad 30 lat była żoną miliardera. Dziś sama jest na listach najbogatszych

Grażyna Kulczyk niemal 20 lat temu rozstała się z Janem Kulczykiem. Po rozwodzie skupiła się na swojej największej pasji. Czym dziś zajmuje się eksżona miliardera?

Grażyna Kulczyk jest jedną z najbogatszych Polek. Przez ponad 30 lat bizneswoman była żoną Jana Kulczyka. Razem z nim pracowała na fortunę, którą udało im sie zgromadzić na przestrzeni lat. Po rozwodzie eksżonie miliardera przypadła spora część majątku. Dzięki niej Kulczyk mogła poświęcić się swojej największej pasji, czyli sztuce. Czym dziś zajmuje się była partnerka Jana Kulczyka?

Zobacz wideo Joanna Przetakiewicz opowiada, jak poznała Jana Kulczyka [PLOTKERSI EKSTRA]

Grażyna Kulczyk przez ponad 30 lat była żoną miliardera. Dziś sama jest na listach najbogatszych

Po rozwodzie Grażyna Kulczyk wyprowadziła się z Polski. Bizneswoman osiadła w Szwajcarii. W miejscowości Susch otworzyła prywatną galerię sztuki. Eksżona miliardera zgromadziła tam pokaźną kolekcję dzieł największych artystów.

Moją ambicją nie było tworzenie polskiego skansenu w Szwajcarii. Takie projekty w dzisiejszym świecie są anachroniczne i kontrproduktywne. Susch od początku miał być międzynarodową instytucją. Bardzo mnie irytuje, gdy czasem spotykam określenie, że to jest polskie muzeum - przyznała na łamach magazynu "Spotkania z zabytkami".

Dziś Grażyna Kulczyk rzadko udziela się publicznie. Najczęściej możemy zobaczyć ją na eventach związanych ze sztuką. W październiku ubiegłego roku pojawiła się na briefingu prasowym zorganizowanym w związku z przekazaniem dzieła Piotra Uklańskiego "The Year We Made Contact" Teatrowi Muzycznemu w Poznaniu.

Grażyna KulczykGrażyna Kulczyk KAPiF

Jan Kulczyk porzucił żonę dla Joanny Przetakiewicz. "Silniejsza niż wyrzuty sumienia"

Grażyna i Jan Kulczykowie poznali się jeszcze podczas studiów. Małżeństwem byli przez ponad trzy dekady. Doczekali się dwójki dzieci, Dominiki i Sebastiana. Razem pracowali na swój majątek. Rozstanie pary było więc niemałym zaskoczeniem. Małżonkom udało się jednak rozejść w dobrej atmosferze. Nie kłócili się także o podział zgromadzonej wspólnie fortuny. Po latach w rozmowie z Pudelkiem Joanna Przetakiewicz przyznała, że to ona była przyczyną rozpadu związku miliardera. Zapewniła jednak, że Grażyna Kulczyk już jej wybaczyła. - To była tak wielka miłość z mojej strony, że była o wiele silniejsza niż wyrzuty sumienia - wyznała.

Grażyna Kulczyk, Jan KulczykGrażyna Kulczyk, Jan Kulczyk KAPiFWięcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.