Doda tłumaczy się z "ciążowego" brzucha. Staje w obronie bezdzietnych. "Nie są dziwakami" [PLOTEK EXCLUSIVE]

Doda założyła ostatnio sztuczny brzuch, by zwrócić uwagę na osoby, które świadomie rezygnują z posiadania dzieci. O przesłaniu swojego nowego teledysku do piosenki "Mama" opowiedziała w rozmowie z Plotkiem.

"Mama" to pierwszy singiel Dody po premierze "Aquarii Deluxe", rozpoczynający drugą część trasy Aquaria Tour. 30 grudnia artystka opublikowała w sieci teledysk, w którym widzimy ją z ciążowym brzuchem. To - według piosenkarki - zwrócenie uwagi na to, że "świadome rodzicielstwo jest tak samo ważne jak świadome nie rodzicielstwo a chyba nawet ważniejsze". W rozmowie z Plotkiem gwiazda za kulisami "Sylwestrowej mocy przebojów" Polsatu, opowiedziała o przesłaniu tego ważnego dla niej numeru.

Zobacz wideo Doda o wykończeniu psychicznym. Co się stało?

Doda tłumaczy się z "ciążowego" brzucha. "Bycie rodzicem to nie jest obowiązek"

Doda często powtarzała w wywiadach, że nigdy nie czuła instynktu macierzyńskiego. Mimo to inni często próbowali wywrzeć na niej presję i przekonać do tego, by kiedyś zdecydowała się na dziecko. W końcu powiedziała dość i poruszyła ten temat w swojej twórczości, by swoim przykładem dodać innym otuchy, którzy tak jak ona, nie chcą być rodzicami. Niestety w społeczeństwie dla wielu to wciąż temat tabu, a przecież nikogo nie powinno zmuszać się do powołania na świat dziecka. Doda opowiedziała o tym w rozmowie z dziennikarzem Plotka, Marciniem Wolniakiem.

Chciałabym tym teledyskiem oswoić ludzi z tematem, że bezdzietni nie są dziwakami. Nie powinni być karceni za to, że urodzili się bez instynktu macierzyńskiego, tudzież tacierzyńskiego. Sukcesem i wartością człowieka - celem nadrzędnym - nie jest prokreacja, tylko bycie dobrym człowiekiem i niekoniecznie powoływanie istoty na świat, jeżeli człowiek zdaje sobie sprawę ze swoich ułomności jako rodzic. Że to nie jest obowiązek bycie rodzicem. Chciałam głosem też być tych ludzi, którzy czują się niezręcznie i zepchnięci na margines, zupełnie niepotrzebnie. Ja też jestem tym głosem - powiedziała Doda Plotkowi.

Doda dziękuje za wsparcie

Przy okazji rozmowy z nami, Doda podziękowała fanom za oddane na nią głosy w plebiscycie Plotka i Radia Złote Przeboje - JUPITERY 2023, których było ponad 30 tysięcy. Przypomnijmy, że wokalistka zdobyła nagrodę w kategorii GWIAZDA ROKU. - Bardzo serdecznie wam dziękuję. Odkąd stanęłam na tej ziemi to od początku w pierwszych moich krokach czułam, że nie jestem stąd, a jakby właśnie z Jupitera. Ta nagroda więc jak najbardziej mi się należy. A tak zupełnie serio, to jest mi bardzo miło, że tyle ludzi na mnie głosowało. Pozdrawiam inne wspaniałe gwiazdy, którzy też mają swoich fanów. Cieszę się, że udało mi się z nimi wygrać w tym plebiscycie - podsumowała Doda.

DodaDoda Doda; Fot. KAPIF

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.