Tusk dostał Światło Pokoju z Betlejem. Nagle wspomniał o gaśnicy i Braunie

Donald Tusk odebrał od harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju. To coroczna tradycja, ale nowy premier pozwolił sobie na ironiczny komentarz w kontekście niedawnych oburzających wydarzeń w Sejmie. Chodziło o niesławny już incydent z posłem Braunem i gaśnicą.

Antysemickie zachowanie posła Grzegorza Brauna odbiło się szerokim echem w polskich i światowych mediach. Polityk Konfederacji nagle chwycił za gaśnicę i zgasił nią chanukowe świece, które były zapalone na jednym z sejmowych korytarzy. Teraz z jego zachowania zadrwił Donald Tusk. Podczas odbierania Betlejemskiego Światła Pokoju od harcerzy wspomniał o Braunie.

Zobacz wideo Braun zrobił zadymę w Sejmie. Szokujące obrazki

Tusk odebrał Betlejemskie Światło Pokoju. Wspomniał o zachowaniu posła Brauna

Donald Tusk jest znany nie tylko ze swojej inteligencji i politycznej charyzmy, lecz także poczucia humoru. Tym razem popisał się podczas symbolicznego, corocznego przekazania przez harcerzy betlejemskiego światła. 

Ten płomień będzie tutaj bezpieczny. Nie widziałem nigdzie gaśnicy ani posła Brauna, więc chyba wszystko będzie w najlepszym porządku - powiedział Donald Tusk.

O zachowaniu posła Brauna powstało wiele memów i piosenka

Dodajmy, że na wybryk posła Konfederacji żywo zareagował także internet. Ludzie masowo zaczęli wrzucać na swoje profile grafiki z chanukowymi świecami. Powstało też wiele memów, jest nawet piosenka. LETNI w kolaboracji z MichuM4K przygotował utwór "O Grzegorz Braun", co jest parodią hitu "Peggy Brown" grupy Myslovitz. Cover w ciągu czterech dni zdobył ponad milion 300 tysięcy wyświetleń w serwisie YouTube. 

 

Celebryci zareagowali na zachowanie posła Brauna. Olejnik: Antysemicki akt wandalizmu

Na temat zachowania posła Brauna wypowiedziało się już także wielu celebrytów. Piotr Gąsowski apelował na Instagramie, żeby przestać robić "ludzi głupich sławnymi". "Nie ma zgody na to, co zrobił ten antysemita! Mam nadzieję, że może chociaż ten incydent spowoduje, iż zaczniemy się jednoczyć w obronie przed złem! Może w tym podzielonym Sejmie coś się zmieni!? A może to jest jakiś znak" - pisał Gąsowski. Tej sytuacji nie zostawiła bez komentarza także Monika Olejnik. "Poseł Braun, używając gaśnicy, brutalnie zgasił świece chanukowe i uniemożliwił prowadzenie obrad w Sejmie. Zaatakował kobietę próbującą reagować na jego agresję. Skrzywdził dzieci! To wyglądało jak próba destabilizacji Polski w ważnym czasie dla odpowiedzialnego kształtowania demokracji! To antysemicki akt wandalizmu! Zdjęcie ze szminką jest symbolem protestu przeciwko przemocy! Nie ma zgody na nienawiść! Nie ma zgody na agresję! Nie ma zgody na przemoc! Pokażmy światu, że ludzi dobrej woli w Polsce jest więcej! Kardynał Grzegorz Ryś oświadczył, że jest mu wstyd za to, co zrobił poseł Grzegorz Braun i przeprasza całą społeczność Żydów w Polsce" - pisała oburzona. 

Przypominamy, że trwa plebiscyt Plotka i Radia Złote Przeboje. Możesz zdecydować, kto zdobędzie JUPITERA ROKU w siedmiu kategoriach. W kategorii Gwiazda Roku nominowani są: Maryla Rodowicz, Doda, Edward Miszczak, Katarzyna Cichopek i Ewa Drzyzga GŁOSUJ TU!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.