Tusk zadomawia się w nowym gabinecie. Zabrał zdjęcia, pamiątki i coś, żeby utrzeć nosa byłej władzy

Donald Tusk właśnie pojawił się w swoim nowym gabinecie. Premier zabrał ze sobą pudełko pełne skarbów. W nagraniu, które opublikował na Instagramie, nie obyło się bez drobnych aluzji do PiS.

13 grudnia Donald Tusk został zaprzysiężony przez prezydenta Andrzeja Dudę na urząd premiera RP. Uroczystość odbyła się w pałacu prezydenckim, a po złożeniu roty przysięgi i stosownych podpisów przez premiera i ministrów zrobiono pamiątkowe zdjęcia z tego wyjątkowego dnia. Miny Andrzeja Dudy szybko stały się hitem w sieci, a grymas na twarzy prezydenta z pewnością przejdzie do historii. Od tego wydarzenia minęło już kilka dni i Donald Tusk powoli zadomawia się w nowym gabinecie. Na Instagramie pokazał, co zabrał ze sobą. Z pewnością będzie przytulnie.

Zobacz wideo Donald Tusk rozmawiał z Januszem Kowalskim. Mamy nagranie

Donald Tusk już zadomawia się w nowym gabinecie. Zabrał ze sobą pudełko pełne skarbów

Donald Tusk z werwą wparował do nowego gabinetu z pudełkiem pełnym pamiątek i skarbów. - Chodźmy do gabinetu. Czas się rozpakować - oznajmił zadowolony. Co nowy premier zabrał ze sobą? Oczywiście nie zabrało zdjęć najbliższych. Ramka z rodzinną fotografią jako pierwsza pojawiła się na biurku Tuska. - One towarzyszą mi całe życie - pdkreślił. Na tym nie koniec, premier ma też liczne pamiątki i znaleziska, w tym m.in. rysunek wilka, który otrzymał w prezencie od serdecznych przyjaciół i pamiątkowy kamyczek z wakacji. - Przez ostatnie dwa lata przynosił mi naprawdę bardzo dużo szczęścia i nazywam ten kamyczek "okiem opatrzności". A to jest smok, to też znalazłem na którejś z plaż. Ręka ludzka tego nie dotknęła, ale zobaczcie jaki - dodał.

Wśród skarbów nowego premiera pojawiło się też więcej przedmiotów z przesłaniem takich jak m.in. rękawice bramkarza. - Od kumpla z boiska dostałem jeszcze. Dał mi i powiedział "Od teraz będziesz bronił polskich spraw". Będę robił wszystko, jak potrafię najlepiej - oświadczył Tusk. W nagraniu pojawiły się też drobne aluzje, jak choćby książka "Upadek Cesarstwa Rzymskiego", która wylądowała na komodzie w jego gabinecie. Pokazując ją, polityk subtelnie mrugnął do fanów okiem. Premier zadbał też o dekorację ścian i drzwi. W gabinecie już szuka miejsca dla swojego ulubionego plakatu - grafiki przedstawiającej Sopot, a na drzwiach pojawiła się wyjątkowa wizytówka, na której premier widnieje jako "dziadek". Autor tego arcydzieła jest mu dobrze znany. Nagranie znajdziecie na dole strony.

Nie mógłbym zapomnieć. Mój Michałek, najmłodszy wnuk obiecał, że mi zrobi wizytówkę na drzwi no i mam świetną wizytówkę - dodał Donald Tusk.

Donald TuskDonald Tusk Fot. Michal Dyjuk / AP Photo

Donald Tusk urzekł wyborców. "Wspaniale oswojenie i odczarowanie symbolami dobra i szczęścia gabinetu cynicznego kłamstwa i obłudy"

W komentarzach pod filmikiem opublikowanym przez Donalda Tuska od razu dało się poczuć ogromny entuzjazm. "Wreszcie normalność i fajny gość na stanowisku premiera!", "Właściwy człowiek na właściwym miejscu ", "Jaka przyjemna odmiana po zadufanych w sobie paniach i panach z PiSu", "Rozpakowujemy się wraz z panem i mościmy na długie, długie lata" - czytamy. Wśród komentarzy pojawił się także wpis Anny Nowak Ibisz. "I tak wygląda normalność, a nawet znacznie więcej! W tym pudełku są najważniejsze rzeczy, o których wielu może tylko pomarzyć: jest miłość, ukochanie bliskich i miejsc bliskich sercu, a także wzruszenie, czyli wizytówka dla dziadka. Wspaniale oswojenie i odczarowanie symbolami dobra i szczęścia gabinetu cynicznego kłamstwa i obłudy. Niech nasze głosy oddane 15.10 mają podobną moc - moc wielkiego zaufania, moc szczęścia" - dorzuciła prezenterka.

Przypominamy, że trwa plebiscyt Plotka i Radia Złote Przeboje. Możesz zdecydować, kto zdobędzie JUPITERA ROKU w siedmiu kategoriach. W kategorii Stylowa Gwiazda Roku nominowane są: Agnieszka Woźniak-Starak, Julia Wieniawa, Monika Olejnik, Małgorzata Rozenek i Joanna Przetakiewicz. GŁOSUJ TU!

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.