Kanye West na swojej stronie nawiązuje do... Grzegorza Brauna

Kanye West ma na swoim koncie sporo skandali. Utracił dostęp do X i Instagrama. Powrócił z ogłoszeniem i przy okazji pochylił się nad tematem Grzegorza Brauna. Przez skandaliczny czyn, którego dopuścił się w Sejmie, polityk znalazł się w nagłówkach światowych mediów. Te potępiły go niemal jednogłośnie. Niemal.

12 grudnia w Sejmie odbyła się uroczystość związana z obchodami żydowskiego święta Chanuka. Zgodnie z tradycją zapalono chanukiję, jednak chwilę później poseł Konfederacji, Grzegorz Braun, chwycił za gaśnicę i zgasił wszystkie świeczki. Antysemicka akcja Grzegorza Brauna odbiła się szerokim echem, zrelacjonowały ją światowe media. 

Kierownictwo Sejmu natychmiast zdecydowało o "maksymalnym wymiarze kary" i nałożyło na posła Konfederacji kary finansowe. - Prezydium Sejmu ukarało posła Brauna odebraniem połowy uposażenia na trzy miesiące i całości diety na pół roku. Prezydium upoważniło Kancelarię Sejmu do złożenia zawiadomień do prokuratury - przekazał Szymon Hołownia. Grzegorzowi Braunowi grozi też postępowanie prokuratorskie i sprawa sądowa.

Akt Brauna spotkał się z ogólnym potępieniem, z nieznanych przyczyn jego akcję postanowił opisać także Kanye West, Jak wiadomo, znany jest z obraźliwych wpisów, choć w tym przypadku skupił się na zrelacjonowaniu sprawy. To marne pocieszenie.

Zobacz wideo Radosław Fogiel: Braun szkodzi Polsce, a ze zbiórek miał więcej pieniędzy niż z Sejmu

Kanye West o haniebnym czynie Grzegorza Brauna. Sam ma bana za antysemickie komentarze 

Kanye West po tym, gdy został zbanowany z mediów społecznościowych, założył własny portal. Na yews.news pojawił się polski akcent - niestety nie jest to nic pozytywnego. 

Poseł na Sejm RP, który zgasił zapaloną menorę w gmachu parlamentu, stał się obiektem viralowych komentarzy. Przemawiając do innych posłów, Grzegorz Braun powiedział, że "przywraca normalność i równowagę, kładąc kres aktom satanistycznego, talmudycznego i rasistowskiego triumfalizmu". Podkreślił, że "nie może być miejsca na akty rasistowskich, plemiennych, dzikich, talmudycznych kultów"

- portal rapera cytuje CBS News.

Kanye West napisał o haniebnym czynie Grzegorza Brauna. Sam ma bana za antysemickie komentarzeKanye West napisał o haniebnym czynie Grzegorza Brauna. Sam ma bana za antysemickie komentarze Kanye West napisał o haniebnym czynie Grzegorza Brauna. Fot. Screen/ yews.news

W dalszej części publikacji na szczęście znalazły się też słowa marszałka Sejmu Szymona Hołowni i premiera Donalda Tuska. - Przewodniczący parlamentu powiedział następnie szanownemu Braunowi, że "poważnie zakłócił spokój lub porządek" i że jeśli ponownie obrazi "wyznawców innych religii", zostanie wykluczony z obrad. Nowo wybrany premier Polski Donald Tusk powiedział, że "to się nie może powtórzyć".

Raper po długiej przerwie wrócił na X i poinformował o zmianach w firmie Yeezy. Stanowisko head of design przejął rosyjski projektant Gosza Rabchiński. Zobacz też: Skandal z udziałem Grzegorza Brauna. Stuhr, Gąsowski, Piróg i Olejnik komentują. Nie przebierali w słowach. Pełną treść wpisu ze strony Kanye Westa znajdziecie w naszej galerii na górze strony. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.