Nie żyje aktor znany z kultowych seriali. Zagrał w "Klanie" i "Ojcu Mateuszu"

Cezary Szczygielski nie żyje. Informacje o śmierci przekazał Związek Artystów Scen Polskich. W dniu śmierci aktor miał 82 lata.

Dotarła do nas smutna informacja. Cezary Szczygielski nie żyje. Tragiczną wiadomość o śmierci aktora przekazał Związek Artystów Scen Polskich za pośrednictwem mediów społecznościowych. W sieci opublikowano obszerny post, w którym w pięknych słowach pożegnano zmarłego artystę. Aktor znany był z kultowych polskich filmów oraz seriali cieszących się sporą popularnością wśród widzów. Cezary Szczygielski długo był aktywny zawodowo. Jedną z ostatnich ról w telewizji zagrał w serialu HBO "#BringBackAlice". W chwili śmierci miał 82 lata.

Zobacz wideo Małgorzata Werner o ostatnich chwilach ojca.

Cezary Szczygielski nie żyje. Aktor zmarł w wieku 82 lat

W środę 29 listopada 2023 roku na oficjalnej stronie Związku Artystów Scen Polskich pojawił się smutny komunikat. Stowarzyszenie poinformowało o śmierci Cezarego Szczygielskiego. Przy okazji, przekazano kiedy i gdzie odbędzie się ostatnie pożegnanie aktora. Ceremonia została zaplanowana na wtorek 12 grudnia. W opublikowanym poście złożono również kondolencje oraz wyrazy współczucia jego najbliższym. "Z przykrością zawiadamiamy, że odszedł aktor Cezary Szczygielski. Uroczystości pogrzebowe i odprowadzenie zmarłego do grobu rodzinnego odbędą się 12 grudnia o godzinie 14.00 na Cmentarzu Bródzieńskim (kondukt od kościoła drewnianego). Rodzinie i bliskim składamy wyrazy ogromnego współczucia" - napisano w oświadczeniu na Facebooku

Cezary Szczygielski zagrał w kultowych produkcjach. Za te role pokochali go widzowie 

Cezary Szczygielski urodził się w 1941 roku w Warszawie. Miał na koncie liczne polskie produkcje. Publiczność telewizyjna z pewnością najlepiej go znała z popularnych seriali. Aktor wystąpił m.in. w "Klanie", "Na Wspólnej", "39 i pół tygodnia", "Ojcu Mateuszu", "Stuleciu winnych", "Blondynce", "Belle Epoque" i "Na sygnale". Oprócz tego Cezary Szczygielski zagrał również w kilku filmach. Pojawił się m.in. w "Ubu Król", "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy"  oraz "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa". Cezary Szczygielski był także satyrykiem i artystą kabaretowym.

Więcej o:
Copyright © Agora SA