Daniel Olbrychski zagrał z Angeliną Jolie. Chciał się podlizać, ta go zgasiła. "Bądź łaskaw się od******lić"

Daniel Olbrychski przed laty zagrał u boku Angeliny Jolie, co było jego zawodowym sukcesem. Spotkała go jednak także niemiła sytuacja. Takich słów od amerykańskiej aktorki nie mógł przewidzieć.

Daniel Olbrychski to legendarny, polski aktor, który ma na koncie także międzynarodowe sukcesy. Jednym z tych najgłośniejszych był występ w dramacie "Salt", w którym zagrał u boku Angeliny Jolie. Początkowo Olbrychski wypowiadał się o amerykańskiej aktorce w samych superlatywach. Po latach opowiedział jednak o nieprzyjemnej sytuacji z udziałem Jolie. Można stwierdzić, że słynny Kmicic z "Potopu" popełnił prawdziwe faux pas. 

Zobacz wideo Historia związku Jolie i Pitta w pigułce

Olbrychski chciał skomplementować Jolie. Nie spodobało się to jej

Daniel Olbrychski wspominał, że Angelina Jolie oczarowała go na planie swoją osobą, o czym chciał jej powiedzieć w rozmowie telefonicznej. Doszło jednak do niezręcznej sytuacji. Goszcząc w studiu Radia Zet, Olbrychski postanowił zadzwonić do aktorki nie zważając na różnicę czasu. W ten sposób obudził ją w środku nocy. Niefortunne zachowanie próbował wynagrodzić komplementem, mówiąc: "Wyglądasz fantastycznie [You look terrific! - ang.]". Niestety te słowa nie spotkały się z miłym odbiorem Jolie. Zaskoczyła Polaka. "Bądź tak łaskaw się odp*****lić" - odrzekła Angelina Jolie. Później dodała jeszcze: "Czy ty wiesz, która jest godzina w Kalifornii?". Aktor uznał później, że Angelina mogła się rozzłościć przez źle przetłumaczony komplement. 

Podczas kręcenia intymnych scen z Tyszkiewicz, Olbrychski zaliczył wstydliwą wpadkę 

W biografii Beaty Tyszkiewicz "Portret damy" możemy przeczytać o innej wpadce na planie z udziałem Daniela Olbrychskiego. Wszystko działo się przed laty, podczas zdjęć do filmu "Popioły", w reżyserii Andrzeja Wajdy. W momencie kręcenia intymnej sceny doszło do wstydliwej sytuacji. "Wajda na koniec sceny miłosnej wymyślił taki malarski kadr w buduarze u księżniczki i rozebrał nas do naga. Strasznie się wstydziłem, kładąc się obok kompletnie nagiej, pięknej Beaty. Miałem dwadzieścia lat, a krew nie woda. To było bez dialogu, miałem tylko wynurzyć się zza pięknego nagiego profilu Beaty. Najpierw leżałem na plecach, Beata obok mnie, taka zjawiskowo piękna... W pewnym momencie czuję, że coś się dzieje niedobrego. I słyszę spokojny głos Beaty - Daneczku, połóż się na brzuchu" - wspominał po latach Daniel Olbrychski. 

Daniel Olbrychski nie spodziewał się takich słów od Angeliny JolieDaniel Olbrychski nie spodziewał się takich słów od Angeliny Jolie Daniel Olbrychski nie spodziewał się takich słów od Angeliny Jolie, Fot. KAPiF

Więcej o:
Copyright © Agora SA