Na to nagranie czekała cała Polska, łącznie z premierem. Konopskyy opublikował SZOKUJĄCE materiały o Pandora Gate [18+]

Konopskyy w końcu opublikował długo zapowiadany materiał o Pandora Gate. Czekali na to nie tylko internauci, ale też premier, prokuratura i policja.

Mikołaj Tylko, znany szerszemu gronu jako Konopskyy, opublikował na YouTubie nagranie, które jest wynikiem jego śledztwa na temat Pandora Gate. Przypomnijmy, że Sylwester Wardęga, który zapowiadał nagranie 21-letniego youtubera, podkreślał, że Konopskyy zebrał jeszcze mocniejsze dowody dotyczące afery pedofilskiej. 

Zobacz wideo Wiceminister sprawiedliwości Piotr Cieplucha tłumaczy się z wpadki. Pomylił się w sprawie Pandora Gate

Konopskyy publikuje szokujące nagranie o Pandora Gate

4 października Sylwester Wardęga opublikował na YouTube nagranie zatytułowane "Mroczna tajemnica Stuu i youtuberów: Pandora Gate (Boxdel, Dubiel, Fagata)", które w ciągu dwóch dni doczekało się 6,7 mln wyświetleń. Twórca kanału WATAHA - Krulestwo zajął się tematem pedofilii i zawarł w materiale rzekome mroczne tajemnice najbardziej znanych polskich youtuberów. Ci rzekomo mieli wysyłać erotyczne wiadomości do nieletnich dziewczyn. Wardęga pod lupę wziął między innymi działalność Stuu czy Boxdela. W materiale zapowiadał, że więcej informacji ma ujawnić Konopskyy. Youtuber miał też wskazać kolejne osoby rzekomo zamieszane w aferę Pandora Gate. 21-latek już kilkukrotnie przekładał premierę swojego materiału. Wszystko dlatego, że część dziewczyn zaczęła się wycofywać z zeznań, a ponadto przez oświadczenia kolejnych osób materiał zaczął się mocno rozrastać. Ostatecznie nagranie, które udostępnił Konopskyy, jest dużo obszerniejsze niż to Wardęgi. Wydaje się, że czekała na nie niemal cała Polska, a także premier Mateusz Morawiecki, który zainteresował się sprawą, policja oraz prokuratura, która rozpoczęła pierwsze przesłuchania świadków. 

8 października Konopskyy opublikował nagranie na YouTubie, nadając mu wymowny tytuł: "MROCZNA PRZESZŁOŚĆ POLSKIEGO YOUTUBA".  - Jestem zawiedziony nie tylko Stuu, ale także całym polskim YouTubem. W ciągi 14 dni straciłem jakieś 80 procent idoli z dzieciństwa - zaczałą swój film Konopskyy. Youtuber przedstawił na początku historię pierwszej rzekomej ofiary Stuu - Martyny, która pierwsze kontakty z celebrytą miała mieć, kiedy miała 13 lat. Stuu z kolei miał mieć wówczas ukończone 23 lata. Tę historię widzowie znają z nagrania Wardęgi. Podobnie jak on Konopskyy pokazał obrzydliwe screeny rzekomej rozmowy Stuu z nastolatką. Na jednym z nich miała pojawić się dyskusja o "wiązaniu nóżek".

Screen rzekomej rozmowy Stuu z 13-latkąScreen rzekomej rozmowy Stuu z 13-latką Screen Konopskyy/YouTube

Ze screenów mogło też wynikać, że Stuu rzekomo bał się nie tylko policji, ale też tego, że straci kontakty reklamowe za to, że rzekomo miał się spotykać z 13-latką. W dalszej części pojawiły się nagrania głosowe rzekomych rozmów Stuu z Dubielem na temat dziewczyn. Konopskyy przestawiał kolejne dowody, które miały wskazywać, że Dubiel podobno wiedział o działaniach Stuu.

 

Prokuratura o Pandora Gate

Przypomnijmy, że Plotek postanowił dowiedzieć się w prokuraturze, na jakim etapie jest obecnie śledztwo w tej sprawie. Jak się okazało, działania dotyczące youtuberów zostały podjęte i obecnie trwają już przesłuchania pierwszych świadków.

Śledztwo w sprawie seksualnego wykorzystania osób małoletnich poniżej piętnastego roku życia jest już wszczęte. Prowadzimy intensywne czynności, trwają przesłuchania pierwszych świadków, jednak nie ujawniamy ich tożsamości ze względu na delikatny charakter sprawy. Ma ona duży charakter medialny i nie chcemy ujawniać nazwisk osób, które zdecydowały się zeznawać. Sprawa budzi zainteresowanie i słusznie, jest to bulwersujący proceder. Postaramy się jak najszczegółowiej wyjaśnić jego skalę i to, czy dochodziło w ogóle do takich zdarzeń opisywanych w mediach, jak szerokie one były - czy jest tu jedna osoba pokrzywdzona, czy więcej. Opieranie się na doniesieniach medialnych może nas wprowadzać trochę w błąd - przekazał nam rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Szymon Banna.

Kim jest Konopskyy?

Konopskyy zaczynał swoją przygodę z YouTubem, publikując transmisje z grania. Później jednak zrozumiał, że taka forma aktywność nie jest dla niego opłacalna. Nagrania nie cieszyły się bowiem dużą oglądalnością. W 2019 roku zmienił więc tematykę i zaczął zajmować się ciekawostkami z całego świata, a w końcu również kontrowersjami wokół polskich youtuberów i influencerów. Opublikował głośne nagranie na temat Leksia - członka Teamu X - który rzekomo miał prowadzić konwersacje o charakterze seksualnym i wysyłać nagie zdjęcia do dziewczyn poniżej wieku zgody. Konopskyy ostatecznie usunął jednak nagranie, bo na jaw wyszły nowe dowody (więcej na ten temat TUTAJ). Aktualnie kanał 21-latka subskrybuje 1,12 mln subskrybentów. Jego nagrania mają po ponad milion wyświetleń. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.