Tak mieszka Donald Tusk. To nie luksusowy apartament. Patrzymy na pomazane ściany

Donald Tusk od lat mieszka w Sopocie. Polityk na Instagramie często pokazuje wnętrza domu. Zobaczcie, jak się urządził.

Donald Tusk rozpoczął karierę polityczną już w młodości. W 1990 roku współuczestniczył przy zakładaniu Kongresu Liberalno-Demokratycznego. W 2001 roku założył Platformę Obywatelską, której przewodniczył przez ponad 11 lat (od 2021 roku znów pełni tę funkcję). Był też premierem, a w latach  2014-2019 przewodniczącym Rady Europejskiej, a następnie przewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej. Przez lata mógł więc zgromadzić pokaźny majątek. Tymczasem nie mieszka w apartamencie czy willi. Żyje za to w przedwojennym domu w Sopocie. Jego wnętrza nie są urządzone z przepychem. Wprost przeciwnie. 

Zobacz wideo "Straciłem ojca, jak miałem 15 lat". Tusk poruszył ludzi

Tak mieszka Donald Tusk. Uwagę zwracają pomazane ściany

Donald Tusk od lat mieszka w wielorodzinnym budynku w Sopocie. Lokal nie zwraca uwagi. Polityk jakiś czas temu pochwalił się, jaka niespodzianka czekała na niego na bramie budynku. Tusk wrócił wówczas do bliskich po długiej przerwie spowodowanej pandemią. 

 

Okazuje się, że dom jest urządzony bardzo skromnie, ale ze smakiem. Uwagę zwraca zwłaszcza imponująca biblioteczka polityka. Regały uginają się wręcz od książek. Te znajdują się w klimatycznym salonie. Na ścianie nie brakuje też obrazów i archiwalnych map oprawionych w piękne ramy. Co ciekawe, na ścianach znajdują się też "dzieła sztuki" wnuczków polityka. Ten pozwolił im bowiem mazać po nich. Wygląda na to, że dzieciaki bawiły się pysznie, a Tusk postanowił zachować ich pracę i nie odmalował ścian.

Mieszkanie jest przytulne nie tylko dzięki stylowym dodatkom, lecz także dzięki drewnianym podłogom. Nie brakuje też kolorów, bo ściany są w odcieniu przygaszonej zieleni. W kuchni z kolei stoi prosty, drewniany stół. W oknach wiszą proste, wyglądające na lniane, biały firany. Przypominamy, że wszystkie zdjęcia, na których widać, jak mieszka Donald Tusk, znajdziecie w naszej galerii, w górnej części artykułu. ZOBACZ TEŻ: Jak mieszka Rafał Trzaskowski? Pałac to to nie jest. Żyje w bloku oraz Robert Biedroń i jego partner pochwalili się, jak mieszkają. Salon robi wrażenie, ale kontrowersje budzi...lodówka!

Więcej o: