Holland z ochroną po atakach na "Zieloną Granicę". "Ogrom hejtu nas przerósł"

Już przed premierą "Zielonej Granicy" Agnieszka Holland zmagała się z potężną krytyką ze strony rządu. Film przyciąga uwagę widzów w całej Polsce. Nie wszyscy zgadzają się jednak z przekazem, jaki zawarła w "Zielonej Granicy" reżyserka. Sprawa jest na tyle poważna, że Holland dostała całodobową ochronę.

"Zielona Granica" to film poruszający bardzo trudny temat kryzysu migracyjnego, z którym od lat zmagają się europejskie kraje, w tym Polska. Jeszcze przed premierą spotkał się z ogromną falą krytyki ze strony PiS, telewizji publicznej i wszystkich zwolenników władzy. Do sprawy odniosła się córka Agnieszki Holland, która również pracowała przy "Zielonej Granicy". Reżyserka wyznała, że zarówno ona, jak i jej mama zmagają się z ogromną falą hejtu. Więcej zdjęć z premiery "Zielonej Granicy" znajdziesz w galerii na górze strony. 

Zobacz wideo Czy Lara Gessler wybiera się na film Holland? Wymowny komentarz

Katarzyna Adamik, współtwórczyni "Zielonej Granicy", martwi się o swoją matkę

Córka Holland udzieliła szczerego wywiadu dla portalu viva.pl, w którym podzieliła się swoimi obawami dotyczącymi odbioru filmu. - To oczywiście bardzo trudne. Wydawało mi się, że bycie patriotą to jest nie tylko ślepe śledzenie tego, co się dzieje. Trzeba myśleć o kraju. Najbardziej mnie boli, że słowo "patriotyzm" zostało tak wypaczone przez dzisiejszą władzę, że zostało zawłaszczone przez pewną grupę, która na dodatek jest dość agresywna i hejtująca. A przecież wszyscy jesteśmy patriotami - wyznała. Katarzyna Adamik została również zapytana o doniesienia, jakoby Agnieszka Holland miała zapewnioną ochronę w związku z krytyką po premierze filmu. 

Córka Holland o wynajęciu ochrony dla matki. "Musieliśmy o nią zadbać"

Adamik przyznała, że rzeczywiście jej rodzina była zmuszona zadbać odpowiednio o bezpieczeństwo Agnieszki Holland. - Spodziewaliśmy się negatywnych reakcji, ale ogrom hejtu nas przerósł i trochę przestraszył. Oczywiście nie poddajemy się, ale martwimy się o Agnieszkę. Ja nie tylko jako twórczyni i Polka, ale też jako córka. Musieliśmy o nią zadbać - opowiedziała w wywiadzie. Na koniec rozmowy skierowała swoje słowa do wszystkich tych, którzy krytykują film, mimo że go jeszcze nie widzieli. - Film się broni sam. Dyskutujmy, nie zgadzajmy się, bądź "za" czy "przeciw", ale obejrzyjmy ten film, dyskutujmy o tym, cośmy widzieli. Ten film jest pełen humanizmu, chrześcijaństwa. Jest o postawach, które są trudne. Film pokazuje trudne wybory, ale to ludzkie wybory. Wszyscy stoimy dzisiaj przed takimi wyborami - dodała. ZOBACZ TEŻ: Anita Sokołowska dosadnie o "Zielonej Granicy". Zaapelowała do wszystkich Polaków

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.