TVP reaguje na premierę filmu Holland. Bez Lubiczów, a z koncertem "Murem za polskim mundurem"

TVP wprowadziła zmiany w ramówce. W dniu premiery filmu "Zielona granica", zniknęły popularne seriale, ustępując miejsca koncertowi, który ma być odpowiedzią na najnowsze dzieło Agnieszki Holland.

22 września 2023 roku minęło 26 lat od wyemitowania w TVP pierwszego odcinka "Klanu". Stacja nie uczci jednak w żaden sposób tej rocznicy. Co więcej, nie pokaże tego dnia nawet losów rodziny Lubiczów. Ci, którzy o godz. 17:55 włączą Jedynkę, by jak w każdy piątek zobaczyć swoich ulubieńców, mogą się zaskoczyć. Zamiast doktora Lubicza (Tomasz Stockinger) i jego bliskich, będą mieli okazję podziwiać od 18:00 Annę Popek na koncercie. I bynajmniej nie na Sadybie, gdzie jest słynna willa bohaterów "Klanu", a w Mielniku nad Bugiem. Tego dnia zabraknie też kolejnego premierowego odcinka "Leśniczówki".

Zobacz wideo Izabela Trojanowska hejtowana za "Klan". Co za nią krzyczą na ulicy?

TVP nie zostawia suchej nitki na "Zielonej granicy"

Data emisji koncertu "Murem za polskim mundurem" w TVP1 nie jest przypadkowa. Tego dnia w Polsce do kin wchodzi najnowszy film Agnieszki Holland"Zielona granica", opowiadający o losach imigrantów na granicy polsko-białoruskiego i działaniach polskich służb wobec nich. "Ten film to paszkwil, uderzający w ludzi, którzy z narażeniem życia strzegą polskiej granicy przed hybrydowym atakiem Putina i Łukaszenki, mówią politycy i publicyści" - oceniła Edyta Lewandowska w "Wiadomościach". W związku z tym TVP zapowiada swój piątkowy koncert jako „gest solidarności z polskimi służbami mundurowymi, które strzegą bezpieczeństwa granicy naszego kraju".

Szczegóły koncertu TVP dla służb mundurowych

Na koncercie TVP "Murem za polskim mundurem" wystąpi Anna Józefina Lubieniecka, Natalia Krakowiak, Marek Piekarczyk, Antek Smykiewicz, Łukasz Drapała, Bartas Szymoniak i chór Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Wykonają pieśni i piosenki patriotyczne, m.in. "O mój rozmarynie", "Pałacyk Michla", "Rozkwitały pąki białych róż", "Wojenko, wojenko". Koncert poprowadzi Anna Popek. Co ciekawe, przedstawiciele TVP reklamują swoje widowisko udziałem Haliny Mlynkovej, która jak zapowiedziała w internecie, nie pojawi się na koncercie.

Pojawiła się informacja, że wystąpię dziś w koncercie 'Murem za mundurem' mającym na celu wsparcie straży granicznej. Nie biorę udziału w tym koncercie, a dzisiejszy wieczór mam zamiar spędzić w kinie - napisała Mlynkova w mediach społecznościowych.
Więcej o: