Foremniak pokazała, co działo się po premierze filmu Holland. Jednoznaczna reakcja tłumu

Małgorzata Foremniak uchwyciła reakcję publiczności po premierze najnowszego filmu Agnieszki Holland. "Zielona granica" doczekała się owacji na stojąco.

20 września w Warszawie odbyła się oficjalna premiera najnowszego filmu Agnieszki Holland "Zielona granica". Obraz, który do tej pory został już nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, wzbudza ogromne zainteresowanie. Na pokazie pojawili się twórcy, aktorzy występujący w produkcji i zaproszeni goście. Nie zabrakło też Małgorzaty Foremniak, która relacjonowała uroczystość na Instagramie. 

Zobacz wideo Dziennikarze po pokazie "Zielonej granicy" w Wenecji siadali na schodach i płakali

Gromkie brawa po premierze "Zielonej granicy". Owacja na stojąco dla Agnieszki Holland

Małgorzata Foremniak pojawiła się na premierze "Zielonej granicy" w eleganckiej stylizacji. Aktorka miała na sobie idealnie skrojony garnitur. Biało-czerwone pantofle nadały całości charakteru i doskonale się tu sprawdziły. Foremniak zrezygnowała z klasycznej torebki na rzecz nowoczesnego pudełka. Tuż po pokazie filmu aktorka zamieściła nagranie, na którym możemy zobaczyć reakcję zgromadzonej w kinie widowni. Film zdobył uznanie publiczności, która gromkimi brawami nagrodziła Agnieszkę Holland. Owacja na stojąco mówi sama za siebie. 

Agnieszka HollandAgnieszka Holland Fot. Instagram.com/malgorzata_foremniak_official screen

Politycy obozu władzy krytykują film Holland za "antypolskość". Krytycy filmowi są innego zdania

Warto dodać, że wokół najnowszego filmu Agnieszki Holland zrodziło się wiele emocji. Wszystko przez tematykę obrazu, który przedstawia z różnych perspektyw kryzys uchodźczy na granicy polsko-białoruskiej. Wielu polityków związanych z obozem władzy negatywnie wypowiedziało się na temat filmu, którego swoją drogą nawet nie mieli okazji jeszcze obejrzeć. W jednym z wywiadów dla TVP prezydent Andrzej Duda powiedział, że jest mu przykro z powodu realizacji takiego projektu, który jak donoszą źródła, przedstawia polskich funkcjonariuszy w niekorzystnym świetle. Film rzekomo ukazuje ich jako sadystów, co, w opinii prezydenta, jest niesprawiedliwe wobec osób, które pełnią ważne zadania na granicy Rzeczypospolitej Polskiej i dbają o bezpieczeństwo jej obywateli. Odmiennego zdania są jednak krytycy filmowi. Marcin Prymas z portalu Pełna Sala napisał, że "film jest zaskakująco uczciwy politycznie i jasno podkreśla winę Łukaszenki, nie wali w partie i pograniczników tylko pokazuje uniwersalność tragedii jednostek". Z kolei Tomasz Raczek dodał: Holland poszukuje na naszej granicy z Białorusią człowieczeństwa, ale raz po raz natyka się na podłość. Oto współczesna matnia i jednak wiara w człowieka.

Małgorzata ForemniakMałgorzata Foremniak Fot. Instagram.com/malgorzata_foremniak_official screen

Więcej o: