Gąsowski i Szczygieł ostro o materiale TVP. Dostało się też Holeckiej. "Sprowadza się do roli mebla"

Wydanie "Wiadomości" z 15 września wywołało gromkie oburzenie w mediach społecznościowych. Głos zabrały nawet znane osoby, m.in. Piotr Gąsowski i Mariusz Szczygieł. Dostało się Telewizji Polskiej i prowadzącej program Danucie Holeckiej.

Telewizja Polska zbiera na co dzień sporo krytyki. Stacji zarzuca się upolitycznienie i szerzenie prorządowej propagandy. Prym wiodą rzecz jasna "Wiadomości", czyli główny program informacyjny TVP. Kolejny materiał wywołał oburzenie, czego nie ukrywali Piotr Gąsowski i Mariusz Szczygieł.

Zobacz wideo Bojarska uważa, że TVP otacza się "niewłaściwymi ludźmi". "Z prądem idzie tylko g*wno"

Piotr Gąsowski oburzony. "Szkoda nawet ośmiu gwiazdek"

Materiał "Wiadomości" z 15 września, prowadzony przez Danutę Holecką, wywołał sporo zamieszania w mediach. Po programie na antenie TVP pojawił się marszałek Senatu Tomasz Grodzki, który wygłosił orędzie, wspominając o "największej aferze korupcyjnej w Polsce XXI wieku". Mowa o głośnej sprawie sprzedaży polskich wiz obywatelom z Azji i Afryki za łapówki. Wkrótce po nim widzowie znów mogli zobaczyć prowadzącą, tym razem w rozmowie ze Zbigniewem Ziobro. Minister sprawiedliwości nie szczędził marszałkowi gorzkich słów, nawiązując do "afery kopertowej".

Bajkopisarzem pan Grodzki nie jest dlatego, że talentem szczególnym się do tej pory nigdy nie wykazał, natomiast kłamcą i to takim do potęgi "entej" na pewno tak. Na dobrą sprawę mógłbym powiedzieć, że pan Grodzki powinien tutaj wystąpić z jednym takim eksponatem, mianowicie kopertą przyklejoną do czoła z napisem: "Jestem łapówkarzem" - mówił.

Na te słowa ostro zareagował Piotr Gąsowski, były prowadzący "Twoja twarz brzmi znajomo". "Gąs" opublikował InstaStory, na którym denerwował się, że dziś nawet "szkoda mu na nich ośmiu gwiazdek". "Kiedyś powiedziałbym: "Nie do wiary!". Dzisiaj... nawet ośmiu gwiazdek mi na nich szkoda. To pokazuje dzisiaj TVPiS" - grzmiał, publikując przy okazji screen z "Wiadomości", na którym widać Holecką i "aferę przemytniczą Platformy". 

Gąsowski grzmi na TVPGąsowski grzmi na TVP instagram.com/piotr.gasowski.official

Mariusz Szczygieł krytykuje. Dostało się Holeckiej

W sprawie zabrał głos również Mariusz Szczygieł. Dziennikarz opublikował w mediach społecznościowych wpis, który rozpoczął od wiersza Wisławy Szymborskiej. Następnie skrytykował serwis. "To, co się dziś - 15 września 2023 - stało w "Wiadomościach" TVP, obraża demokrację, zdrowy rozsądek i Polskę. Kraj nasz został pojmany przez żołnierzy kłamstwa" - pisał. Następnie skrytykował Ziobrę i prowadzącą program. Zdjęcia Piotra Gąsowskiego, Mariusza Szczygła i Danuty Holeckiej znajdziecie w naszej galerii na górze strony.

Atak telewizji na marszałka Senatu zaraz po jego orędziu w tejże telewizji jest czymś niespotykanym w cywilizowanym świecie. A sługusostwo tej dziennikarki wobec władzy Zjednoczonej Prawicy jest niezmierzone. Prowadząca program informacyjny jako podnóżek ministra sprawiedliwości - sama sprowadza się do roli mebla. Przykre, bo jest kobietą, która postanowiła publicznie się uprzedmiotowić - kontynuował.
 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.