Małgorzata Kożuchowska o późnym macierzyństwie. Była o krok, by przegapić szansę

Poza spełnieniem zawodowym, w przypadku Małgorzaty Kożuchowskiej można mówić także o zrealizowaniu marzeń prywatnych. Dziś gwiazda jest nie tylko szczęśliwą żoną, ale i mamą. O kulisach późnego macierzyństwa aktorka postanowiła opowiedzieć w kilku wywiadach.

Małgorzata Kożuchowska w 2008 roku stanęła na ślubnym kobiercu z Bartłomiejem Wróblewskim. Miłość pary kwitnie do dziś, a jej owocem jest syn Jan Franciszek, którego aktorka urodziła mając 43 lata. Wkrótce syn gwiazdy będzie obchodził dziewiąte urodziny. W kilku dawnych wywiadach gwiazda pokusiła się o szczere wyznania na temat bycia mamą i trudnościach, jakie towarzyszyły jej kilka lat temu.

Zobacz wideo Izabela Janachowska przedstawiła modowe trendy ślubne. Oceniła też suknię Kożuchowskiej Wybierz serwis

Kożuchowska dziś spełnia się jako mama. Decyzję o macierzyństwie odkładała wiele razy

"Ocknęłam się w ostatniej chwili i zawalczyłam o dziecko. Byłam o krok od tego, żeby przegapić szansę na macierzyństwo" - wyznała aktorka w rozmowie z "Twoim Stylem". Dziś wiemy, że gwiazda nie wyobraża sobie życia bez syna. Macierzyństwo przyniosło jej ogromne spełnienie. Kożuchowska ponadto dostrzega wiele zalet urodzenia dziecka po 40. roku życia. "Nieocenioną zaletą późnego macierzyństwa jest dojrzałość i doświadczenie człowieka, który staje się rodzicem" - mówiła w "Baby by Ann". Co ciekawe, jeszcze rok temu aktorka zdobyła się na szczere wyznanie w kwestii powiększenia rodziny. U Magdy Mołek przyznała:

Chciałabym mieć drugie dziecko. Wiesz, to jest takie niespełnienie. Chciałabym, ale cieszę się, że jest Jasiu. Jestem przeszczęśliwa i jakby być może dlatego, że wiem, że to było takie trudne, to tak bardzo to też doceniam. 
 

Kożuchowska wychowuje z mężem Jana Franciszka, który wkrótce skończy dziewięć lat. Tak mówiła o synku na premierze filmu

Aktorka ma na swoim koncie wiele produkcji. W ubiegłym roku gwiazda pochłonięta była filmem "Zołza", w którym gra główną rolę. Tytułowa bohaterka nie ma zbyt wiele czasu na wychowywanie dzieci. Kożuchowska prywatnie bardzo się od niej różni. Z okazji premiery udzieliła wywiadu Plejadzie, w którym wspomniała o Janie Franciszku. "Jestem mamą ośmiolatka i sprawia mi to bardzo dużą radość, przyjemność i daje mi mnóstwo satysfakcji. Bycie z nim i patrzenie, jak się rozwija, jak się zmienia, jak dorasta (...) staram się dokonywać tych wyborów tak, żeby mama była obecna w domu" - wyznała Małgorzata Kożuchowska. Po zdjęcia gwiazdy zapraszamy do galerii na górze strony.

Więcej o: