YouTuberka głodziła i katowała dzieci. Syn uciekł przez okno po pomoc do sąsiadów. Usłyszała zarzuty

YouTuberka Ruby Franke usłyszała zarzuty prokuratorskie. Kobieta miała znęcać się nad dwójką swoich dzieci. Wcześniej zdobyła popularność jako prowadząca program o rodzicielstwie na YouTube.

Amerykańskie media w ostatnich dniach żyją tematem Ruby Franke. To YouTuberka i matka sześciorga dzieci, która zdobyła popularność w sieci dzięki nagrywaniu rodzinnego programu "8 Passengers". Kobiecie właśnie zostało postawionych sześć zarzutów znęcania się nad dziećmi. Rzecznik biura prokuratora hrabstwa Washington w stanie Utah potwierdził te informacje w rozmowie z NBC News. 

Zobacz wideo Joanna Racewicz uratowała przyjaciółkę z przemocowego domu

Ruby Franke miała znęcać się nad dziećmi. Syn uciekł do sąsiadów

Ruby Franke i jej partnerka biznesowa Jodi Hildebrandt zostały aresztowane w ubiegłym tygodniu tuż po tym, gdy organy ścigania stwierdziły, że 12-letni syn YouTuberki jest niedożywiony, ma otwarte rany i taśmę klejącą na kostkach i nadgarstkach. Chłopiec miał uciec z domu Hildebrandt przez okno i pobiec do domu sąsiadów. Tam poprosił ich o pomoc. Z informacji, do których dotarła stacja NBC News wynika, że w stanie niedożywienia została odnaleziona także 10-letnia córka Ruby Franke. Stan dzieci był na tyle poważny, że zostały przewiezione do lokalnego szpitala. Czwórka nieletnich dzieci Franke została oddana do Wydziału Opieki nad Dziećmi i Rodziną stanu Utah. 

YouTuberka wciąż przebywa w areszcie. Postawiono jej zarzuty prokuratorskie

Za każdy z sześciu zarzutów postawionych Ruby Franke grozi kara do piętnastu lat więzienia i grzywna w wysokości do 10 tysięcy dolarów. YouTuberka ma nadal przebywać w areszcie. Jej prawnik jak dotąd nie odpowiedział na zapytania ze strony mediów. W zeszłym tygodniu YouTube miał zamknąć dwa kanały powiązane z Ruby Franke. Dodajmy, że influencerka zyskała popularność w 2015 dzięki programowi "8 Passengers". Jej konto w serwisie śledziło ponad 2,3 miliona osób. 

W tych sprawach są dwie nieletnie ofiary, a każdy oskarżony ma zarzuty spowodowana lub umożliwienia poważnego uszkodzenia ciała ofiary na trzy różne sposoby: połączenie wielu obrażeń fizycznych lub tortur, głód lub niedożywienie zagrażające życiu oraz spowodowanie poważnej szkody emocjonalnej - powiedział prokurator okręgowy w rozmowie z NBC News.

Ruby FrankeRuby Franke Fot. YouTube.com/NBC News screen

Przemoc domowa - szukasz pomocy?

Doświadczasz przemocy domowej? Szukasz pomocy? Możesz zgłosić się na przykład do Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Poradnia Telefoniczna "Niebieskiej Linii" czynna jest codziennie od 12 do 18 pod numerem tel. 22 668-70-00. Jeśli występuje zagrożenie życia - dzwoń na numer alarmowy 112.

Więcej o: