Holland lśni na premierze własnego filmu w Wenecji. Ostaszewska zadała szyku w projekcie Zienia

Agnieszka Holland miała ostatnio nie lada powód do dumy. Jej film doczekał się premiery na festiwalu w Wenecji. Na czerwonym dywanie towarzyszyła jej obsada "Zielonej granicy", ale szczególną uwagę zwróciła Maja Ostaszewska.

W dniach 31 sierpnia - 9 września odbywa się tegoroczny festiwal filmowy w Wenecji. Na miejsce przybyły gwiazdy z całego świata, wśród których nie mogło zabraknąć polskich twarzy. Ostatnio mogliśmy podziwiać stylizacje Małgorzaty Kożuchowskiej oraz Annę Lewandowską, której sukienka nie przypadła do gustu znanej stylistce. Teraz na miejscu zjawiły się Maja Ostaszewska i Agnieszka Holland. Tak zaprezentowały się na czerwonym dywanie. 

Zobacz wideo "Zielona granica". Kontrowersyjna produkcja Agnieszki Holland [ZWIASTUN]

Agnieszka Holland lśni na premierze własnego filmu 

Tegoroczny festiwal filmowy jest wyjątkowy dla Agnieszki Holland. Reżyserka doczekała się pokazu "Zielonej granicy", którą wyreżyserowała. Produkcja znalazła się nawet w Konkursie Głównym, tuż obok "Kobiety z..." Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta. Na tę okazję wybrała luźną czarną kreację z elementami tiulu. Całość dopełniły baleriny na delikatnej koturnie.

Italy Venice Film Festival Green Border Red CarpetItaly Venice Film Festival Green Border Red Carpet Vianney Le Caer / Vianney Le Caer/Invision/AP

Maja Ostaszewska zadała szyku na czerwonym dywanie w Wenecji

Na czerwonym dywanie nie mogło zabraknąć gwiazd produkcji, jednak szczególną uwagę fotoreporterów zwróciła Maja Ostaszewska. Aktorka miała na sobie biało-czarną sukienkę od Macieja Zienia. Zestawiła ją z małą kopertówką oraz sandałami na szpilce. Jeśli chodzi o biżuterię, postawiła na dość długie kolczyki wysadzane kamieniami. Więcej zdjęć znajdziesz w naszej galerii na górze strony.

Italy Venice Film Festival Green Border Red CarpetItaly Venice Film Festival Green Border Red Carpet Vianney Le Caer / Vianney Le Caer/Invision/AP

Po oficjalnej części na czerwonym dywanie cała obsada wraz z reżyserką wybrała się na konferencję prasową. Maja Ostaszewska zaprezentowała się w klasycznym czarnym komplecie, składającym się z kamizelki i luźnych garniturowych spodni. Trzeba przyznać, że aktorka prezentowała się bardzo szykownie. Z kolei Agnieszka Holland miała na sobie krwistoczerwoną midi z kołnierzem. Na jej twarzy cały czas gościł szeroki uśmiech.

Wenecja 2023 - film Green BorderWenecja 2023 - film Green Border Anthony Harvey/Shutterstock / Rex Features/East News

"Zielona granica" Holland w ogniu krytyki 

Nowa produkcja Agnieszki Holland spotkała się z krytyką jeszcze przed premierą. "Zielona granica" opowiada o sytuacji uchodźców z granicy polsko-białoruskiej i kiedy do sieci trafił zwiastun, głos zabrała Krystyna Pawłowicz. Nie przebierała w słowach. "Nie będzie cicho, pani Holland! Pani bezmyślny, fejkowy, nieodpowiedzialny, haniebny gadzinowiec szczuje Polaków na ich obrońców! Zaszczuwa ich rodziny! Daje podłe, kłamliwe argumenty wrogom Polski! Już dawno wyłączyła się pani z grupy ludzi przyzwoitych. Jest pani chora z nienawiści do Polski" - grzmiała. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.