Grób Precigsa tonie w kwiatach. Żona złożyła wieniec. Poruszający napis [ZDJĘCIA]

5 września odbył się pogrzeb Andrzeja Precigsa. Pożegnała go rodzina, ekipa serialu "M jak miłość" I członkowie Związku Artystów Scen Polskich. Grób aktora dosłownie utonął w kwiatach.

Andrzej Precigs zmarł 26 sierpnia 2023 roku w wieku 74 lat. Aktor teatralny, filmowy i serialowy, znany był z ról w produkcjach takich jak "Lalka", "Dom", "07 zgłoś się", "Rodzina Połanieckich", "M jak miłość" czy "Klan". 5 września odbył się jego pogrzeb w kaplicy Halpertów na Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim przy ul. Młynarskiej 54 w Warszawie. "Wspaniały aktor, teatralny i filmowy, jeden z tych, którzy mają ten wspaniały warsztat aktorski, który pozostawia w żałobie dziesiątki tysięcy fanów, wielki społecznik, ale przede wszystkim wspaniały mąż i ojciec" - mówił o Precigsu wygłaszający przemowę ksiądz. Mnóstwo osób przybyło na ostatnie pożegnanie aktora. Jego bliscy na grobie pozostawili wiązanki i kwiaty.

Zobacz wideo Ilona Łepkowska szokuje, że "M jak miłość" i "Na dobre i na złe" powinno się już skończyć

Grób Andrzeja Precigsa

Na pogrzebie pojawił się m.in. Sylwester Maciejewski, Hanna Mikuć, Katarzyna Cichopek z Maciejem Kurzajewskim czy osoby związane z produkcją "M jak miłość". Podczas ostatniej drogi aktora głos zabrał prezes Związku Artystów Scen Polskich, prywatnie przyjaciel Andrzeja Precigsa, Krzysztof Szuster. "Znałem się z Andrzejem od lat młodzieńczych. Podziwialiśmy go w słynnych na całe męskie liceum pw. św. Augustyna pastorałkach, które zawsze przygotowywała klasa maturalna. Śpiewał, recytował, grał na instrumentach, pisał teksty. Człowiek orkiestra. Razem uczestniczyliśmy w zajęciach koła teatralnego, prowadzonego przez znakomitego aktora, Adama Mularczyka" - mówił.

Po mszy w kościele orszak żałobny ruszył na cmentarz. Bliscy i znajomi Andrzeja Precigsa pozostawili wiązanki z napisami na szarfach, które łamią serce. Szczególnie zwraca uwagę ta od żony. "Kochanemu Andrzejowi. Kasia" - czytamy. "Kochanemu tacie i dziadkowi" - brzmi napis na kolejnej szarfie.

Grób Andrzeja PrecigsaGrób Andrzeja Precigsa Plotek Exclusive

Pojawił się także wieniec od ekipy serialu. "Andrzejowi, producenci i ekipa 'M jak miłość'" oraz wiązanka od członków ZASPu. "Związek Artystów Scen Polskich. Drogiemu koledze". Jest też wieniec od osób związanych z Teatrem Muzycznym oraz ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego. Więcej zdjęć grobu Andrzeja Precigsa znajdziecie w galerii na górze strony.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.