Laurą Łącz i Krzysztof Chamiec byli ze sobą ponad 20 lat. Ona i jej syn nie dostali ani grosza w spadku

Laura Łącz i Krzysztof Chamiec związali się w atmosferze skandalu. Mimo tego zdołali zbudować związek, który trwał ponad 20 lat.

Laura Łącz to aktorka znana szerszej publiczności z roli w "Klanie". Miłością jej życia był Krzysztof Chamiec, z którym dzieliły ją 24 lata. Aktorska para wiele zaryzykowała, by być razem. Ich związek przerwała choroba, a ostatecznie śmierć Chamca. Po jego odejściu Łącz sama zarabiała na utrzymanie siebie i dziecka, bo Chamiec cały swój majątek zapisał w testamencie Michałowi - synowi, którego urodziła mu trzecia żona, aktorka Joanna Sobieska. 

Zobacz wideo Ilona Łepkowska szokuje, że "M jak miłość" i "Na dobre i na złe" powinno się już skończyć. Tłumaczy dlaczego

Między Laurą Łącz a Krzysztofem Chamcem były 24 lata różnicy

Laura Łącz i Krzysztof Chamiec byli razem przez prawie 20 lat. Dzieliły ich 24 lata, jednak różnica wieku nie stanęła na przeszkodzie w zbudowaniu dojrzałego związku. Para poznała się w teatrze. "Spojrzałam na Krzysztofa. Zaczął czytać rolę tym swoim niskim głosem, który elektryzował kobiety. Pomyślałam, że tak przystojnego mężczyznę, z tak silną męską osobowością, widzę pierwszy raz" - wspominała dla "Vivy!". Ich związek otoczony był skandalem nie tylko ze względu na różnicę wieku, ale też fakt, że Chamiec był żonaty, kiedy wiązał się z młodą Łącz.

Laurę Łącz i Krzysztofa Chamca łączyło wyjątkowe uczucie

Choć aktorka była ostrzegana przed porywczością i rozwiązłością aktora, miłość była silniejsza. Głęboko wierzyła, że łączy ich wyjątkowe uczucie. "Krzysztof powiedział kiedyś mojej mamie: Gdybym Laurę spotkał wcześniej, to miałbym jedną żonę" - wspominała dla "Vivy!". Para pobrała się w 1985 roku, a pięć lat później powitali na świecie syna Andrzeja. Ich rodzina powiększyła się dokładnie w 60. urodziny Krzysztofa Chamca. "Może dlatego mój syn wydaje mi się klonem Krzysztofa. Jest do niego charakterologicznie podobny. Na szczęście zmienił zdanie i nie zamierza być aktorem jak rodzice i dziadkowie" - zwierzała się "Vivie!" Laura Łącz.

Laura Łącz z synem Andrzejem w 2004 rokuLaura Łącz z synem Andrzejem w 2004 roku Kapif

Sielankę przerwała śmierć Krzysztofa Chamca

Sielankę przerwała choroba Chamca. W 2001 roku aktor dowiedział się, że choruje na nieoperacyjny nowotwór płuc, na który wcześniej zmarł jego ojciec i dwaj bracia. Co więcej, odmówił leczenia. "Nie chciał się leczyć, nie chciał żyć, w końcu odmówił jedzenia" - wspominała Łącz. Aktor odszedł 11 października 2001 roku. "W moim domu od czasu odejścia Krzysztofa nie było innego mężczyzny, więc każdy kąt i każdy mebel kojarzy mi się tylko z nim. Wręcz czuję jego obecność" - mówiła. 

Laura Łącz i syn nie dostali ani grosza w spadku

Aktorka "Klanu" podkreślała po śmierci męża, że sama musiała zarabiać na utrzymanie zarówno siebie, jak i syna. Krzysztof Chamiec nie zostawił im bowiem nic w spadku. Cały majątek, który szacowany był na kilka milionów złotych, zapisał Michałowi - synowi ze swojego trzeciego małżeństwa. Laura Łącz dodawała, że jeszcze za życia uszanowała jego ostatnią wolę. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.