Meghan Markle i książę Harry podejmują kolejne kroki. Chodzi o opiekę nad dziećmi

Meghan Markle i książę Harry wraz z fundacją mają zamiar powalczyć o równość mężczyzn w kwestii opieki nad dziećmi. Podjęli już kroki.

Meghan Markle i książę Harry po odejściu z rodziny królewskiej zaczęli się spełniać w wielu dziedzinach. Wspólnie z Netfliksem wypuścili serial dokumentalny, książę napisał książkę, a nawet mieli podpisać kontrakt ze Spotify. Oprócz tego udzielają się charytatywnie we własnej organizacji. Niebawem podejmą kolejne kroki. 

Zobacz wideo "Harry i Meghan" - dokument o życiu wśród członków rodziny królewskiej. "Znajdowali sposób, by mnie zniszczyć" [ZWIASTUN]

Meghan Markle i książę Harry planują wspierać ojców

Z końcem 2021 roku Meghan Markle i książę Harry poinformowali o założeniu fundacji Archewell. Z opublikowanego wówczas komunikatu mogliśmy się dowiedzieć, że ich inspiracją były matki, które zawsze dawały im wsparcie. Od tego czasu para wspiera różnego rodzaju akcje i raczej nie mają zamiaru przestawać. Za kolejny cel obrali pomoc ojcom w możliwości opiekowania się dziećmi

Dane z 2023 roku pokazują, że mężczyźni są coraz bardziej zaangażowani w opiekę i chcieliby zwiększyć swoją pracę opiekuńczą w domu, chociaż głęboko zakorzenione normy społeczne i brak wspierającej polityki i struktur władzy zniechęcają ich do tego - czytamy na stronie fundacji.

Meghan i Harry chcą równości płci

To jednak nie wszystko. Fundacja ma zamiar wziąć się również za działalność na rzecz równości płci. Uważają, że ich role w opiece nad dzieckiem są równie ważne i powinny być respektowane. "Raport uznaje pracę opiekuńczą za podstawę społeczeństwa i wzywa do dalszego postępu w kierunku równości płci. Podkreśla również potrzebę reprezentacji mediów, która normalizuje role opiekuńcze mężczyzn. Fundacja Archewell jest dumna, że poparła ten raport, a także ciągłą pracę Equimundo na rzecz promowania równości płci na całym świecie" - czytamy na stronie fundacji. Zdjęcia Meghan Markle i księcia Harry'ego znajdziesz w naszej galerii na górze strony.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.