Syn Bogumiły Wander to prawdziwy przystojniak. "Jak się Marek żenił, to wszystkie panny w Warszawie płakały"

Marek Żołędziowski to syn Bogumiły Wander z małżeństwa ze Zbigniewem Żołędziowskim. Do syna spikerki telewizyjnej wzdychało ponoć wiele panien w Warszawie. Wiemy, czym się obecnie zajmuje.

Bogumiła Wander to jedna z najpopularniejszych polskich prezenterek. Przez lata pracowała w Telewizji Publicznej. Spikerka od 2005 roku jest żoną żeglarza Krzysztofa Baranowskiego. Trzy lata temu pojawiły się smutne wiadomości, że Wander zmaga się z chorobą Alzheimera w stopniu zaawansowanym. Małżonek gwiazdy wielokrotnie wypowiadał się w wywiadach na temat jej stanu zdrowia. Nie wszyscy wiedzą jednak, że legendarna spikerka ma syna z pierwszego małżeństwa. Marek Żołędziowski to prawdziwy przystojniak.

Zobacz wideo Bogumiła Wander żałuje odejścia z telewizji

Bogumiła Wander w wywiadach wspominała, że syn to jej prawdziwa duma

Marek Żołędziowski to syn Bogumiły Wander i jej pierwszego męża, Zbigniewa Żołędziewskiego. Urodził się w 1973 roku. Syn spikerki nie poszedł w ślady mamy i zawodowo funkcjonuje w innej branży. Od kilkunastu lat jest specjalistą w branży reklamowej. Początkowo pracował w małych agencjach. Później stworzył jedną z czołowych niezależnych agencji reklamowych. Swego czasu syn telewizyjnej gwiazdy był jednym z najpopularniejszych kawalerów w Warszawie. Ponoć rozpacz zauroczonych nim kobiet była ogromna, gdy dowiedziały się, że planuje wziąć ślub z prawniczką Martą Banaszczyk. Na ich weselu bawiło się mnóstwo celebrytów, w tym Edyta Wojtczak, Irena Santor i Ryszard Kalisz. Bogumiła Wander po latach wspominała, że jest bardzo dumna z syna.

Pani wejdzie do internetu, zobaczy Marusia. Marek Żołędziowski. Spełniony. Znający języki. Kiedyś zapowiadałyśmy z Krysią Loską koncert w Operze Leśnej. I tam Magda Mołek powiedziała do mnie: „Oj, pani Bogusiu, jak się pani syn Marek żenił, to wszystkie dziewczyny w Warszawie płakały". Jak jej nie lubić? Bardzo ją lubię. Maruś jest przystojny, ma bardzo dobre serce, jest dojrzałym mężczyzną, ma dwójkę dzieci - mówiła przed laty Bogumiła Wander w rozmowie z WP.

Bogumiła Wander, Marek Żołędziowski z żonąBogumiła Wander, Marek Żołędziowski z żoną Fot. FORUM

Syn Bogumiły Wander zaakceptował kolejnego partnera mamy

Syn Bogumiły Wander dosyć późno dowiedział się o nowym partnerze mamy. Prezenterka wspominała jednak w wywiadach, że Marek bardzo polubił Krzysztofa Baranowskiego i darzy go dużym szacunkiem. Marek Żołędziowski z żoną doczekali się dwójki dzieci. Wander wspominała, że syn i synowa nie podrzucają jej wnuków. Obecnie Marek Żołędziowski wciąż działa w branży reklamowej. W internecie można odnaleźć jego zdjęcia z maja tego roku, z 12. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu. 

Syn z synową nie chcieli, żebym zajmowała się wnukami (...). Nie podrzucają mi ich. Oni sami świetnie radzą sobie z dziećmi. Zresztą mają drugą babcię, która mieszka blisko nich. Ale nie ukrywam, że uwielbiam swoje wnuki - dodała Bogumiła Wander w rozmowie z WP.

Marek ŻołędziowskiMarek Żołędziowski Fot. Wojciech Olkusnik/EN

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.