Wielka miłość Błaszczykowskiego. Pisano, że to "najbardziej tajemnicza partnerka polskich piłkarzy"

Kuba Błaszczykowski swoją przyszłą żonę poznał prawie 20 lat temu. Agata Błaszczykowska wyznała, że zakochała się w nim już na pierwszym spotkaniu. Doczekali się trójki dzieci. Oto historia ich miłości.

Jakub Błaszczykowski przez kilka lat był gwiazdą polskiej reprezentacji w piłkę nożną. W piątek, 16 czerwca 2023 r. rozegra oficjalnie swoje ostatnie spotkanie w kadrze. Choć w koszulce biało-czerwonych nie występuje na murawie już od jakiegoś czasu, i tak wciąż cieszy się ogromną popularnością w kraju. Okazuje się, że szczęście i sukcesy przyniósł mu nie tylko sport. Od blisko 20 lat tworzy udane małżeństwo z Agatą Błaszczykowską. 

Zobacz wideo

Historia miłości Błaszczykowskich. Trafiła ich strzała Amora

Najwierniejsza fanka i oddana żona - tak media rozpisują się o Agacie Błaszczykowskiej. Kiedyś nazwano ją nawet "najbardziej tajemniczą wśród partnerek polskich piłkarzy. W przeciwieństwie do Anny Lewandowskiej czy partnerek Jakuba Rzeźniczaka, o związku jej i piłkarza nigdy nie było zbyt głośno. Agata Błaszczykowska przyszłego męża poznała, gdy był jeszcze zawodnikiem Wisły Kraków. "Poznaliśmy się przez naszego wspólnego znajomego. To było parę dni przed wylotem Kuby z Wisłą Kraków na obóz na Cypr. W sumie pierwsze nasze spotkanie było po powrocie" - mówiła w 2012 roku w "Pytaniu na śniadanie". Wyznała również, że dla niej była to miłość od pierwszego wejrzenia. Na pytanie, czy zakochała się od razu, odpowiedziała: "Tak, od razu, z mojej strony od razu, mam nadzieję, że z Kuby też". 

Na ślubnym kobiercu stanęli pięć lat później. Wesele piłkarza było prawdziwym wydarzeniem zarówno dla mieszkańców niewielkiej miejscowości w okolicy Ustronia, gdzie odbyły się uroczystości kościelne, jak i dla całej Polski, która śledziła medialne doniesienia. "Zanim państwo młodzi wsiedli w zabytkowe auto i przenieśli się do ekskluzywnego hotelu, musieli zapakować gości w cztery spore autokary. Takiej zabawy nie było w Wiśle od lat" - relacjonował wówczas "Fakt". Na weselu bawili się także koledzy z reprezentacji: Łukasz Piszczek, Robert Lewandowski, Marcin Wasilewski czy Dariusz Dudka. Ponoć gości było tak wielu, że ledwo pomieścili się w małym kościółku. 

 

Kuba i Agata Błaszczykowscy doczekali się trójki dzieci

Rok po ślubie Błaszczykowscy podzielili się kolejną radosną nowiną. Na świat przyszła ich córka, Oliwia. "Jest strasznie czułym ojcem, zakochanym bez pamięci w swojej małej córeczce, ale, co mnie bardzo zdziwiło, jest strasznie cierpliwym tatą. Wcześniej nie był zbyt cierpliwym człowiekiem, a córka go nauczyła cierpliwości i spokoju. Bardzo lubi z nią spędzać czas. (…) Jest bardzo dobrym tatą" - opowiadała świeżo upieczona mama o tym, jak Kuba Błaszczykowski spełnia się w nowej roli. W 2014 roku rodzina piłkarza się powiększyła, kiedy urodziła się druga córeczka, Lena. Pięć lat później para powitała na świecie syna. "Jestem zobowiązany podzielić się z wami wspaniałą nowiną! Dziś na świat przyszedł mój syn Fabian" - informował sportowiec w mediach społecznościowych. 

Rodzina jest u Kuby Błaszczykowskiego na pierwszym miejscu

Żona wspierała piłkarza we wszystkich ważnych wydarzeniach. Były kapitan reprezentacji często powtarza, że to właśnie jej zawdzięcza ten sukces. W 2021 roku zawodnik Wisły Kraków otrzymał od prezydenta Andrzeja Dudy Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. Podczas odbierania odznaczenia wspomniał o ukochanej: "Słyszałem wiele razy, że odbiciem czy lustrem każdego mężczyzny jest jego kobieta. We wszystkich moich sukcesach, w tym, że stałem się człowiekiem empatycznym, (...) jest duża zasługa mojej małżonki, która zmieniła mnie jako człowieka i z tego miejsca jej za to dziękuję". Kuba Błaszczykowski został odznaczony przez prezydenta nie tylko za osiągnięcia sportowe, ale również za działalność społeczną i charytatywną. Piłkarz prowadzi fundację Ludzki gest, której celem jest kształtowanie pozytywnych postaw u dzieci i młodzieży. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.