Wiemy, kto wygrał "Premiery" w Opolu! Rafał Brzozowski sam w to nie wierzy

W Opolu odbywa się 60. już Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. W piątek odbyły się "Debiuty", sobota natomiast to wielkie emocje związane z konkursem "Premier". Kto tym razem wygrał?

Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu (inaczej: KFPP Opole) to polski festiwal muzyczny organizowany od 1963 roku, corocznie, najczęściej w czerwcu. Pierwszy dzień to tzw. "Debiuty", gdzie pokazują się wokaliści, którzy pierwszy raz stają na opolskiej scenie. W sobotę z kolei odbywa się tak zwany konkurs premier.

Ale emocje! Kto wygrał konkurs premier w Opolu?

Nagroda jury trafiła do Rafała Brzozowskiego, który na scenie wystąpił z piosenką "W tym pokoju hotelowym". Artysta otrzymał 60 tysięcy złotych i statuetkę. Kiedy ogłoszono, że zwyciężył, sam nie mógł w to długo uwierzyć, zaś na jego twarzy dopiero po dłuższej chwili zagościł uśmiech.

W tym roku wzięli w nim udział następujący wykonawcy: Mezo i Liber z piosenką "Jakie masz dziś plany", Anastazja Maciąg z piosenką "Moment" , Dominik Dudek z piosenką "Idę", Sara Chmiel i Gromee z piosenką "Ty i ja", Łukasz Drapała z piosenką "Jeszcze jestem", Iwaneczko z piosenką "Miłość", Ania Sokołowska z piosenką "Jesteś przy mnie", Seibert z piosenką  "Niby tak, niby nie", Rafał Brzozowski z piosenką "W pokoju hotelowym", Tulia i Halina Mlynkova z piosenką "Przerwany".

Emocje były ogromne. W Warszawie najwięcej punktów od jury zyskał Dominik Dudek. We Wrocławiu Halina Mlynkova i zespół Tulia, w Szczecinie Seibert, w Rzeszowie Iwaneczko, w Poznaniu Mezo i Liber, w Opolu Dominik Dudek, w Olsztynie Tulia i Halina Mlynkova, w Łodzi Rafał Brzozowski, w Lublinie Mezo i Liber, w Krakowie Rafał Brzozowski, w Kielcach Iwaneczko, w Katowicach Seibert, w Gdańsku Seibert, w Białymstoku Mezo i Liber, w Gorzowie Wielkopolskim Rafał Brzozowski, a w Bydgoszczy z kolei Rafał Brzozowski.

Nagrodę stowarzyszenia autorów ZAIKS za słowa piosenki otrzymali Mezo i Liber.

Narodę widzów im. Karola Musioła otrzymał zespół Tulia i Halina Mlynkova.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.