W TVP pozazdrościli Miszczakowi rewolucji? Skasowali program i szukają czegoś nowego. "Konkurencja nie śpi" [PLOTEK EXCLUSIVE]

Edward Miszczak to nie jedyny dyrektor programowy, który ostatnio wprowadza w swojej stacji zmiany. Teraz idąc jego tropem, szefostwo TVP postanowiło skasować popularny program. Plotek poznał szczegóły.

Od kiedy Edward Miszczak na początku roku objął stanowisko dyrektora programowego Polsatu, o produkcjach z jego stacji jest ciągle głośno. Najpierw wiele emocji wzbudziło zwolnienie Katarzyny Skrzyneckiej i Michała Wiśniewskiego z programu "Twoja twarz brzmi znajomo", a ostatnio Katarzyny Dowbor z "Naszego nowego domu". Konkurencja nie śpi i w końcu też postanowiła wprowadzić do swojej ramówki ważne zmiany. Plotek dowiedział się, że w TVP lifting zaczęto od skasowania programu Jedynki, który edukował fanów historii.

Zobacz wideo "Telewizja Publiczna znowu będzie publiczna"

Koniec programu historycznego TVP1

Według informacji Plotka jesienią w ramówce TVP1 zabraknie edukacyjnego programu pt: "Korona królów. Jagiellonowie - taka historia". Format prowadzony przez Wojciecha Żołądkowicza był uzupełnieniem serialu "Korona królów. Jagiellonowie". Prowadzący rozwijał w nim wątki historyczne poruszone w serialu i rozmawiał z jego bohaterami. Według naszych informacji dyrektor programowy stwierdził ostatnio, że serial o władcach Polski wystarczająco opowiada o historii, a program poruszył już według niego wiele ciekawych wątków i się wyczerpał. Serial za to będzie kontynuowany i wróci prawdopodobnie na antenę w ostatnim tygodniu sierpnia. Trwają właśnie zdjęcia do nowych odcinków, w których pojawi się m.in. Małgorzata Ostrowska-Królikowska.

Potrzebujemy zmian, bo wiosną nie było ich za dużo. Nie można mieć sentymentów, bo konkurencja nie śpi. "Góra" stwierdziła, że pasmo tego programu powinno zająć coś, co zbierze większą oglądalność. Trwa burza mózgów. Nowy program, nowy serial, a może dodatkowy odcinek "Korony królów". Opcji jest wiele - mówi Plotkowi nieoficjalnie jeden z pracowników TVP.

Program "Korona królów. Jagiellonowie - taka historia" uczył o losach Jagiellonów

Jak czytamy w opisie programu "Korona królów. Jagiellonowie - taka historia", który przybliżał realia życia w kraju rządzonym przez Władysława Jagiełłę i jego potomków, ostatni sezon produkcji odpowiadał na wiele ciekawych pytań: "Czym Rzeczpospolita Jagiellonów różniła się od Polski Piastów? Jak kształtowały się stosunki społeczne u progu unii polsko-litewskiej? Jakie zagrożenia czyhały wówczas na państwo polskie? Jakich szans upatrywano dla Rzeczypospolitej w związku z nową dynastią panującą? - czytamy w opisie produkcji TVP1 zamieszczonym na VOD.