Zenon Martyniuk wraca do łask. TVP szykuje nowy program. Fani disco polo będą zadowoleni

Nowy prezes TVP zdradził, że stacja przygotowuje się do premiery nowego programu. Mateusz Matyszkowicz ujawnił, że chodzi o cykliczne, rozrywkowe widowisko.

Wiele razy żartowano z muzycznych upodobań byłego prezesa TVP, Jacka Kurskiego. Polityk szczególnym uwielbieniem darzył zespoły disco polowe. Na wielkie imprezy, jak Sylwester Marzeń w Zakopanem, chętnie zapraszał Zenona Martyniuka, czy grupę Boys. Po zastąpieniu Kurskiego przez Matyszkowicza wielu obawiało się, że z końcem kadencji tego pierwszego bezpowrotnie minął złoty okres dla muzyki disco polo w telewizji publicznej. Okazuje się jednak, że nowy zwierzchnik państwowych mediów nie zamierza zapomnieć o Zenonie Martyniuku.

Zobacz wideo "Rolnik szuka żony". Marta Paszkin mówi o ojcu Stefanii. Ma z nim rozwód kościelny?

Nowy wakacyjny cykl w TVP. Polacy będą biesiadować

Portal Telemagazyn.pl podał najnowsze informacje na temat prac nad nowym formatem TVP. "Biesiada" ma mieć swoją premierę pod koniec czerwca. Na swojskich spotkaniach, publiczność będzie mogła spotkać gwiazdy. Program będzie można oglądać w letnie, sobotnie wieczory na antenie telewizyjnej dwójki. Matyszkowicz obiecuje, że nie zabraknie zabawy i różnorodnej muzyki.

Mateusz Matyszkowicz chce, żeby nowy program rozrywkowy połączył wszystkich Polaków. (...) W końcu... wszyscy lubimy się bawić! (...) Podczas każdej z takich zabaw publiczność i zaproszone gwiazdy będą wspólnie śpiewać, tańczyć, żartować czy grillować. Nie będzie podziału na scenę i publiczność, wszyscy mają być razem. Prezes TVP zapewnia, że audycja to autorski format TVP, ale jeżeli szukać czegoś podobnego w zachodnich telewizjach, to byłby to niemiecki program "Lustige Musikanten". (...) Wiele plotkowało się o tym, że nowy prezes TVP nie jest fanem disco polo i będzie ograniczał jego obecność na antenach TVP. Teraz zapewnia, że podczas biesiad uczestnicy będą śpiewać przeróżne piosenki, począwszy od starych, kultowych polskich przebojów, aż po disco polo właśnie. Wiele będzie zależało także od konkretnego tematu danej biesiady - podaje portal Telemagazyn.pl

Kiedy w TVP startuje "Biesiada"?

Wiadomo również, że "Biesiada" będzie prowadzona przez dziesięć różnych osób. Gospodarzem każdego tematycznego odcinka będzie para prezenterów. Zabawy będą odbywały się w różnych miejscach na mapie Polski, przy tym, jak czytamy na portalu Telemagazyn.pl, prezes TVP zapewnia, że żadne województwo nie będzie pokrzywdzone. 24 czerwca widzowie będą mogli śledzić pierwszy odcinek nowego, letniego cyklu. Zamierzacie oglądać?