Kazadi pragnie założyć rodzinę, ale ma obawy przed donoszeniem ciąży. Podjęła ważną decyzję. "Chcę być przygotowana"

Patricia Kazadi w najnowszym wywiadzie wyznała, że myśli o założeniu rodziny. Od lat jednak zmaga się z chorobą. W najbliższym czasie planuje zamrozić jajeczka.

Patricia Kazadi od najmłodszych lat jest związana z show-biznesem i poruszała w przestrzeni publicznej ważne tematy, często uchodzące za tabu. Piosenkarka już jako nastolatka zmagała się z okropnymi bólami miesiączkowymi, co było bagatelizowane przez lekarzy. Po latach zdiagnozowano u niej endometriozę, która może być sporym problemem przy planach założenia rodziny. W najnowszym wywiadzie zdradziła, czy w przyszłości chciałaby zajść w ciążę. 

Zobacz wideo Patrycja Kazadi opowiada o endometriozie. Komentuje też wpis Pawlikowskiej

Patricia Kazadi ma w planach założenie rodziny

Patrcia Kazadi ma dość napięty grafik. Jest pochłonięta karierą muzyczną, a oprócz tego często pojawia się na imprezach branżowych. Nie ukrywa jednak, że pojawił się u niej plan na założenie rodziny. W rozmowie z "Twoim Imperium" wyznała, że najpierw chciałaby jednak znaleźć odpowiedniego partnera, z którym będzie wiązała przyszłość.

Jeśli pojawi się właściwy partner, na pewno nie będę uciekać w przeciwnym kierunku. Jednak na razie nie jest to mojej liście priorytetów. Nie wiem, nawet kiedy miałabym tworzyć związek - mówiła Patricia Kazadi na łamach "Twojego Imperium".

Patricia Kazadi planuje zamrozić jajeczka

Patrcia Kazadi od nastoletnich lat zmaga się z endometriozą, czyli schorzeniem komórek endometrium, które znajdują się poza prawidłową lokalizacją. Piosenkarka zdaje sobie sprawę z tego, że z uwagi na własne zdrowie może mieć w przyszłości problemy z zajściem w ciążę, a nawet jej szczęśliwym donoszeniem. Z tego powodu podjęła ważną decyzję. W najbliższym czasie ma zamiar zamrozić jajeczka. Warto tu jednak zaznaczyć, że tego typu rozwiązanie wciąż może być problematyczne w Polsce. Obecnie obowiązująca ustawa o leczeniu niepłodności dopuszcza taką możliwość jedynie, gdy wystąpią ku temu wskazania medyczne. 

Teraz, w związku z moją działalnością charytatywną, pracuję praktycznie 24 godziny na dobę. I w kwestii planowania rodziny w najbliższych planach mam tylko zamrożenie jajeczek. Endometrioza często idzie w parze z bezpłodnością lub z problemami z donoszeniem ciąży. A ponieważ nie wykluczam, że chciałabym kiedyś zostać mamą, chcę być na to przygotowana i mieć taką możliwość - dodała.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.