Plotkowano, że jej związku nie akceptowała królowa. Prawda o ślubie Zary Tindall okazała się bardziej prozaiczna

Zara Phillips i Mike Tindall na ślubnym kobiercu stanęli w 2011 roku. Ukochany córce księżniczki Anny oświadczył się dopiero po latach związku, a przez ten czas wokół ich relacji narosła cała masa spekulacji.

Zara Phillips - dziś znana już jako Zara Tindall - przyszła na świat 15 maja 1981 roku jako drugie dziecko księżniczki Anny i Marka Phillipsa. Na prośbę matki wnuczka królowej Elżbiety II nie otrzymała żadnych tytułów królewskich. I choć znajduje się w linii sukcesji, formalnie nie reprezentuje rodziny królewskiej na oficjalnych wydarzeniach. Mimo to bliskie pokrewieństwo z royalsami sprawia, że życiem córki księżniczki Anny od lat interesuje się opinia publiczna. Ona sama nie stroni zresztą od mediów.

Zobacz wideo Jaka była królowa Elżbieta II?

Zara Phillips ukochanego Mike'a Tindalla poznała w barze

Córka księżniczki Anny od najmłodszych lat kocha sport. Jej ogromną pasją jest jeździectwo, a w 2012 roku na igrzyskach olimpijskich w Londynie zdobyła srebrny medal w zawodach drużynowych. Zara Tindall i jej starszy brat Peter od zawsze byli też wielkimi fanami rugby, dlatego w 2003 roku polecieli do Australii kibicować narodowej reprezentacji podczas mistrzostw świata w tym sporcie. To właśnie wtedy w jednym z barów Zara spotkała Mike'a Tindalla. Rugbystę i córkę księżniczki Anny zapoznali ze sobą wspólni znajomi. Szybko złapali wspólny język, a fakt, że obydwoje rozumieli, z jakim wyzwaniami mierzą się zawodowi sportowcy, jeszcze bardziej ich połączył.

To nie królowa Elżbieta II sprzeciwiała się ich relacji

Związek szybko stał się poważny. Zamieszkali razem i wiedli szczęśliwe wspólne życie, nie myśląc o ślubie. W mediach zaczęły pojawiać się spekulacje, że relacji pary nie akceptuje królowa Elżbieta II, dlatego Zara i jej wybranek nie powiedzieli sobie sakramentalnego "tak". Problemu z ich różnym pochodzeniem nie miała jedna rodzina Zary, a Mike'a Tindalla. Okoniem stanęła jego babcia.

Była temu absolutnie przeciwna. W jej czasach członek rodziny królewskiej mógł poślubić wyłącznie innego członka rodziny królewskiej i uważała, że do ślubu nie dojdzie - mówił ojciec rugbysty w rozmowie z "Sunday Times".

W czym tkwi sekret stylu księżnej Kate? Jest wierna pięciu prostym trikom W czym tkwi sekret stylu księżnej Kate? Jest wierna pięciu prostym trikom

Mimo niechęci ze strony seniorki rodu Mike Tindall oświadczył się ukochanej po siedmiu latach związku, w 2010 roku. Jak wspominał sportowiec w rozmowie z "Daily Mail", chciał, żeby Zara niczego się nie spodziewała. Udało się. "Zaczęła się śmiać, była zszokowana. Gdy w końcu przestała się śmiać, odpowiedziała 'tak'. To była spora ulga" - opowiadał.

Zara Philliips i Mike Tindall wzięli ślub 30 lipca 2011 roku, zaledwie trzy miesiące po głośnej ceremonii księcia Williama i księżnej Kate. Ślub córki księżniczki Anny nie był jednak oficjalnym wydarzeniem w rodzinie królewskiej i nie był urządzony z tak wielką pompą. W tym ważnym dniu wnuczce towarzyszyli jednak królowa Elżbieta II i książę Filip, a także pozostali członkowie słynnej familii. Córka księżniczki Anny i jej mąż dziś wychowują trójkę dzieci - dziewięcioletnią Mię Grace, pięcioletnią Lenę Elżbietę oraz dwuletniego Lucasa Philipa. 

Więcej o: