Lipińska jest mamą Englerta, a Seniuk? Polskie gwiazdy są powiązane niczym bohaterowie "Mody na sukces"

W naszym show-biznesie jest cała masa rodzinnych powiązań. Nie wszyscy wybrali jednak te same ścieżki kariery.

Wszyscy doskonale znają aktorską rodzinę Stuhrów. Żadną tajemnicą nie jest także, że Zofia Zborowska to córka Wiktora Zborowskiego i Marii Winiarskiej. Ale już o tym, że aktorka Marta Lipińska jest matką operatora filmowego Michała Englerta, w mediach mówi się znacznie rzadziej. Przyjrzeliśmy się także innym powiązaniom wśród polskich gwiazd. Wiedzieliście, z kim spokrewnieni są Cezary Żak lub Krzysztof Zalewski?

Zobacz wideo Najciekawsze imiona dzieci gwiazd

Anna Seniuk i Grzegorz Małecki, Cezary Żak i Tadeusz Drozda

Aktorka i profesorka sztuk teatralnych Anna Seniuk jest matką Grzegorza Małeckiego. Ojcem aktora jest natomiast kompozytor Maciej Małecki, z którym Seniuk rozwiodła się w 1994 roku. Braćmi ciotecznymi są z kolei Cezary Żak i Tadeusz Drozda - matki aktora i satyryka były siostrami. Żak i Drozda byli zresztą bardzo blisko w dzieciństwie.

Moja rodzona mama zmarła wcześnie. Potem opiekowała się, tak można powiedzieć, nami mama Czarka. I to ona była moją mamą - opowiadał satyryk w "Dzień dobry TVN".

Grzegorz Małecki, Anna SeniukGrzegorz Małecki, Anna Seniuk KAPiF

Tadeusz Drozda, Cezary ŻakTadeusz Drozda, Cezary Żak KAPiF

Grzegorz i Jakub Wonsowie, Krzysztof Zalewski i Stanisław Brejdygant

Słynny Więcławski z "Rancza", czyli Grzegorz Wons, jest ojcem Jakuba Wonsa - reżysera teatralnego, a prywatnie partnera Anny Muchy. To samo pokrewieństwo łączy również muzyka Krzysztofa Zalewskiego z aktorem i dramaturgiem Stanisławem Brejdygantem. Przyrodnim bratem Zalewskiego jest natomiast scenarzysta Igor Brejdygant, o czym wokalista dowiedział się dopiero mając 18 lat. Ojciec w jego życiu również pojawił się późno, o czym opowiadał na łamach "Twojego Stylu".

Grzegorz Wons, Jakub Wons, Anna MuchaGrzegorz Wons, Jakub Wons, Anna Mucha KAPiF

Krzysztof Zalewski, Stanisław BrejdygantKrzysztof Zalewski, Stanisław Brejdygant KAPiF, FOT. PATRYK OGORZALEK / Agencja Gazeta

Piotr i Łukasz Garliccy, Andrzej Grabowski i Paweł Domagała

Słynny serialowy Sebastian z "BrzydUli", czyli Łukasz Garlicki, to syn Piotra Garlickiego. Jego ojciec jest utytułowanym aktorem filmowym i teatralnym, ale ogólnopolską rozpoznawalność przyniosła mu rola doktora Stefana Trettera w serialu "Na dobre i na złe". Do Andrzeja Grabowskiego per "tato" może się zwracać z kolei Paweł Domagała. Panowie nie są co prawda spokrewnieni, ale Domagała jest zięciem Grabowskiego. Juror "Twoja twarz brzmi znajomo" w 2013 roku został mężem starszej córki aktora - Zuzanny.

Łukasz Garlicki, Piotr GarlickiŁukasz Garlicki, Piotr Garlicki KAPiF

Andrzej Grabowski, Paweł DomagałaAndrzej Grabowski, Paweł Domagała KAPiF

Wincenty i Andrzej Grabarczykowie, Andrzej Turski i Urszula Chincz

Fanom "Klanu" Andrzeja Grabarczyka przedstawiać nie trzeba. Aktor od samego początku wciela się w serialu w postać Jerzego Chojnickiego. W 2005 roku do obsady dołączył także jego ojciec - Wincenty Grabarczyk, który w produkcji grał postać Jeremiasza. Wincenty Grabarczyk odszedł niestety w maju tego roku. Zmarły w 2013 roku dziennikarz Andrzej Turski, który przez ponad dekadę był prezenterem "Panoramy", był z kolei ojcem prezenterki telewizyjnej i youtuberki Urszuli Chincz.

Wincenty Grabarczyk, Andrzej GrabarczykWincenty Grabarczyk, Andrzej Grabarczyk KAPiF

Andrzej Turski, Urszula ChinczAndrzej Turski, Urszula Chincz KAPiF

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.