Książę William i księżna Kate spóźnili się na koronację. Wiadomo, dlaczego. Zdenerwowali króla?

Książę William i księżna Kate byli jednymi z najważniejszych uczestników koronacji. Do opactwa westminsterskiego przybyli z lekkim opóźnieniem. Według brytyjskiego portalu winne miały być dzieci, a król Karol III był wyraźnie poirytowany incydentem.

Sobota 6 maja 2023 roku już na zawsze zapisała się w historii Brytyjczyków. Tego dnia Karol III został oficjalnie mianowany na monarchę Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii. Na wydarzeniu stawili się członkowie rodziny królewskiej, łącznie z księciem Harrym, który po wielkich dywagacjach zdecydował się zaszczycić Londyn swoją obecnością. Przy okazji nie zabrakło drobnych wpadek. Jedna z nich była spowodowana lekkim spóźnieniem księżnej Kate i księcia Williama.

Zobacz wideo Przejazd króla Karola i royalsów przez Trafalgar Square

Książę William i księżna Kate spóźnili się na koronację przez dzieci? Brytyjski dziennikarz wysnuł teorię

Trudno nie zauważyć, że księżna Kate i książę William razem z dziećmi na koronację przybyli dość późno. Jak podaje portal daily.mail.co.uk, jeden z brytyjskich dziennikarzy wskazuje powód. "Dzieci księcia Williama i księżnej Kate były winne niewielkiemu spóźnieniu rano w dniu koronacji" - czytamy na portalu. Omid Scobie, autor książki pt. "Harry i Meghan. Chcemy być wolni", uważa, że książę i księżna Walii przybyli na uroczystość zbyt późno i właśnie z tego powodu w procesji musieli zająć miejsce za królem Karolem i królową małżonką. Początkowo planowano, by od początku, tak jak inni, byli na wyznaczonych miejscach i tam czekali na przejście monarchy.

Tiktokerka porównała księżniczkę Charlotte do księżnej Diany Księżniczka Charlotte jest podobna do księżnej Diany? Spójrzcie na te zdjęcia

Według oficjalnych komunikatów plan ceremonii był taki, że para książęca ma pojawić się na miejscu jeszcze przed przyjazdem króla Karola III i królowej małżonki. Jak donosi portal, król Karol, czekając w karocy na przybycie reszty rodziny, miał nie być zadowolony. Wręcz przeciwnie. Narzekał, że jego bliscy nigdy nie mogą stawić się na określoną godzinę. Ekspert rozszyfrował, jakie słowa padły z jego ust. "Nigdy nie możemy być na czas. Zawsze coś" - miał powiedzieć król.

Książę William i król Karol III Król Karol III skierował do księcia Williama trzy słowa. Mikrofony tego nie uchwyciły

Książę Harry podróżował bez zbędnych udogodnień. Przyłapano go w samolocie

Na koronacji u boku księcia Harry'ego zabrakło Meghan Merkle. Księżna Sussex zdecydowała się zostać w Stanach Zjednoczonych, by opiekować się dziećmi. Przy okazji była pochłonięta przygotowaniami do przyjęcia urodzinowego syna. W tym samym dniu Archie kończył cztery lata. Sam książę Harry na uroczystości koronacyjnej ojca nie zabawił zbyt długo i dość szybko się zmył. Najpierw został uchwycony, gdy wsiadł do czarnej limuzyny. Popędził nią prosto na lotnisko. Później został przyłapany w samolocie. Wygląda na to, że książę Sussex podróżował zwykłym samolotem. Cały lot spędził w pierwszym rzędzie klasy ekonomicznej. Zdjęcia trafiły do sieci.  Zobacz też: Robiła selfie z Kate i złapała ją za głowę. Szybka interwencja ochrony. A jak zareagowała księżna?

Więcej o: