Lara Gessler radzi, co podać na przyjęciu komunijnym. Mówi o sushi

Lara Gessler została zapytana o to, jakie potrawy przygotować na przyjęcie komunijne. Restauratorka radzi przede wszystkim, by przede wszystkim pamiętać o tym, co lubią zaproszeni goście.

Maj to miesiąc, w którym odbywają się Pierwsze Komunie Święte. Jest to wielkie przeżycie zarówno dla dzieci, które przyjmują sakrament, jak i dla rodziców. Ci przede wszystkim chcą przygotować dla pociechy wyjątkowe przyjęcie, które często wygląda jak małe wesele. Niektórzy wybierają restauracje, inni podejmują gości w domu. Jaką radę dla organizatorów imprez komunijnych ma Lara Gessler?

Zobacz wideo Zgadzacie się z takim podejściem?

Lara Gessler radzi, jakie potrawy podać na przyjęciu komunijnym

Zdaniem restauratorki na przyjęciu komunijnym powinny znaleźć się przede wszystkim potrawy, które lubią goście. Gessler uważa, że podawanie wymyślnych dań niekoniecznie jest dobrym pomysłem. Co więc jest bezpieczną opcją? "Jak są imprezy, gdzie są dzieci i dorośli, to zwykle najlepsze jest białe ptactwo, więc indyk, kurczak, jeśli już mięso. Ja polecam, żeby się nie nadymać i pamiętać przede wszystkim o tym, co ludzie lubią. Bo nie o to chodzi, żeby pokazywać jakieś statusy, nie wiem, sushi na komunię albo coś tam. Ale zrobić tak, żeby każdy zjadł i był zadowolony i nie kombinować za dużo" - powiedziała w rozmowie z Kozaczkiem.

Lara Gessler specjalizuje się w wyrobach cukierniczych, dlatego została zapytana też o to, jakie ciasta zawsze się sprawdzą. Jej zdaniem warto podać sernik oraz szarlotkę. Radzi też, by tort był "najlepiej zjadliwy, a nie tylko ładny".

Komunie dzieci gwiazd

Komunie swoich dzieci przeżywają także gwiazdy. Barbara Kurdej-Szatan, której córka przyjęła sakrament w zeszłym roku, zaszalała z dekoracjami. Hania miała iście królewskie przyjęcie, nie zabrakło złotych sztućców czy spektakularnego tortu. Za to Kamil Grosicki został skrytykowany za buty, które założył podczas komunii córki. Zdaniem krytyków dobrał do garnituru obuwie bardziej nadające się na murawę, niż na eleganckie wydarzenie. Więcej przeczytacie o tym TUTAJ.