Etiennette Wiśniewska żyje bez chrztu i komunii. Zdradziła, co myśli o decyzji rodziców

Jakiś czas temu Michał Wiśniewski wyznał, że nie ochrzcił dzieci. Teraz jego córka Etiennette Wiśniewska zdradziła, co myśli o tej decyzji. Jest otwarta na inne wierzenia.

Michał Wiśniewski oprócz kariery wokalisty zespołu "Ich Troje" spełnia się w roli ojca. Piosenkarz ma za sobą pięć ślubów, którego owocem jest piątka dzieci. Z Mandaryną doczekał się Xaviera i Fabienne, którzy już są pełnoletni, natomiast pociechami ze związku z Anną ŚwiątczakEtiennette i Vivienne. Z kolei z obecną żoną Polą w 2021 roku powitał na świecie Falco. Piosenkarz zdecydował się jednak ochrzcić tylko dwoje najstarszych potomków. W nowym wywiadzie Etiennette zdradziła, co myśli o tym, że nie przyjęła sakramentów.

Zobacz wideo Anna Świątczak chwali Etiennette: Ja jestem dumna

Etientte Wiśniewska o życiu bez chrztu

Etiennette i Vivienne Wiśniewskie chodziły do chrześcijańskiej szkoły i są wychowane w wierze chrześcijańskiej, jednak rodzice nie zdecydowali się ich ochrzcić. Michał Wiśniewski i Anna Świątczak kiedy ich córki przyszły na świat zdecydowali, że nie będą ingerować w to, czy chciałyby przyjąć sakramenty. Piosenkarz w jednym z wywiadów podkreślał, że sam Jezus chrzcił jedynie dorosłych i świadomych ludzi, co chciałby umożliwić dzieciom. W rozmowie z Pomponikiem Etiennette Wiśniewska wyznała, że jest wdzięczna rodzicom za takie podejście.

Mam luz. Cieszę się, że mogę podjąć tę decyzję sama. Jeśli się kiedyś zdecyduję, to wiem, że rodzice będą też to wspierać. Teraz mogę powiedzieć, że to najlepsze co mogli zrobić wtedy - wyznała Etiennette Wiśniewska Pomponikowi.

Etiennette Wiśniewska otwiera się na temat wiary

Etiennnette Wiśniewska do tematu wiary podchodzi raczej z dystansem. Lubi pogłębiać wiedzę na temat różnych religii, jednak jest to podłoże jedynie historyczno-kulturowe. W wywiadzie wprost przyznała, że żadne z wyznań nie jest jej na tyle bliskie, aby się z nim utożsamiać. "Moje zainteresowane jest bardziej pod względem kulturowym, czy czysto teologicznym. To mnie bardziej fascynuje jak to działa na ludzi, jak później działa to na historię czy kulturę. Raczej personalnie nie jestem bliższa żadnej konkretnej. Z mamą wychowaliśmy się w protestanckim domu, więc na ten temat mam największą wiedzę" - dodała córka Michała Wiśniewskiego.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.