Księżniczka Anna w zaskakujących słowach o bracie. Wcześniej krytykowała poglądy króla Karola

Niedawno księżniczka Anna udzieliła wywiadu kanadyjskiej telewizji CBS News. Wspomniała o przyszłości monarchii brytyjskiej. Jest przekonana, że jej brat król Karol III poradzi sobie z nowymi obowiązkami.

Księżniczka Anna była gościem kanadyjskiej telewizji CBS News. Prezenterka stacji poruszyła temat kwestionowania monarchii wśród niektórych grup społecznych. Siostra króla Karola III zgodziła się z tym stwierdzeniem, podkreśliła jednak, że rodzina królewska zdobyła solidne poparcie w przeprowadzonym w Wielkiej Brytanii sondażu. Przyznała, że wierzy w kompetencje przyszłego monarchy i jest pewna, że sprawdzi się w tej roli.

Zobacz wideo Król Karol III i jego rodzeństwo wzięli udział w "czuwaniu dzieci" przy trumnie Elżbiety II - najpierw w Edynburgu, potem w Londynie

Księżniczka Anna o kwestionowaniu monarchii w Wielkiej Brytanii

Wielkimi krokami zbliża się koronacja Karola III. Ostatnio pisaliśmy, że przyszły monarcha jest zestresowany wydarzeniem i według zaleceń lekarzy, musi odpoczywać. Dodatkowo, jakiś czas temu zagraniczne media rozpisywały się na temat spadku popularności monarchii brytyjskiej. To z pewnością nie było łatwe dla Karola III. Jednak jego siostra jest przekonana, że obecny ustrój w Wielkiej Brytanii ma przed sobą długą przyszłość. Wyznała, że jej brat jest doskonale przygotowany do obowiązków monarchy.

Monarchia jest bezpieczna w rękach Karola - podkreśliła.

Według sondy, która niedawno została przeprowadzona, zdecydowana część obywateli poparłaby monarchię, gdyby miało się odbyć referendum. Ponad połowa Brytyjczyków zagłosowała "za" monarchią konstytucyjną. Zaledwie niż jedna czwarta wybrałoby opcję "przeciw". Wiele osób stwierdziło, że rodzina królewska jest atutem dla Wielkiej Brytanii, a także sprawia, że system jest bardzo stabilny. 

Księżniczka Anna wspomina pożegnanie królowej Elżbiety II

Podczas rozmowy z prezenterką księżniczka Anna poruszyła również temat śmierci królowej Elżbiety II. Wyznała, że lekarstwem na żal i tęsknotę były podróże po kraju. Warto przypomnieć, że księżniczka Anna była jedyną córką królowej Wielkiej Brytanii. Tuż po jej śmierci, zamieściła wzruszający post w mediach społecznościowych. Wspomniała wówczas, że bardzo docenia, że było jej dane spędzić z matką ostatnie godziny jej życia.