Członkinie t.A.T.u. udawały, że są w związku. Prawda wyszła na jaw. Wiemy, co teraz u nich słychać

Dziewczyny z duetu t.A.T.u. przed laty budziły spore kontrowersje za sprawą swojego wizerunku. Na scenie przytulały się i całowały. Później okazało się, że to nie było uczucie, a jedynie chwyt marketingowy. Co dziś słychać u skandalizujących Rosjanek?

Rosyjski duet t.A.T.u. na początku lat dwutysięcznych szturmem zdobył listy przebojów w całej Europie. Lena Katina i Julia Volkova były nastolatkami, gdy wygrały casting do nowego muzycznego projektu. Ich sceniczny wizerunek z założenia miał budzić kontrowersje ze względu na orientację seksualną. Dwie zakochane w sobie dziewczyny miały się czuć wyobcowane i niezrozumiane przez resztę społeczeństwa. Wszystko zaczęło się wymykać się spod kontroli, gdy Julia zaszła w ciążę, a ojcem dziecka okazał się być jej wieloletni partner. Sprawdziliśmy, co teraz słychać u wokalistek. 

Zobacz wideo Czy według Maryli Rodowicz osoby LGBT powinny mieć prawo do zawierania małżeństw?

Udawały, że są w związku, żeby zrobić karierę

Wizerunek t.A.T.u. dla wielu był skandalem. Ich piosenki stały się jednak wielkimi przebojami także w Polsce. "Ya Soshla S Uma" i "Nas Ne Dogonyat" długo nie schodziły z list przebojów. W 2003 roku kontrowersyjne artystki wystąpiły na Konkursie Piosenki Eurowizji. Wielu spodziewało się, że wygraną Rosja ma w kieszeni, ale ostatecznie t.A.T.u. skończyły na trzecim miejscu. W dokumencie "Anatomiya t.A.T.u." wyszło na jaw, że wokalistek nie łączy żadne romantyczne uczucie, a ich image został wykreowany przez speców od wizerunku. To był po prostu sposób na zrobienie kariery przez kontrowersję. Drugi i trzeci album duetu nie powtórzył już sukcesu debiutanckiej płyty. W 2009 dziewczyny zawiesiły działalność, a w 2011 roku oficjalnie rozwiązały zespół.

Julia Volkova zachorowała na raka krtani

Julia i Lena od zakończenia kariery t.A.T.u. skupiają się na solowej działalności, chociaż zdarza im się sporadycznie występować na jednej scenie. Przez pewien okres Julia Volkova borykała się z rakiem krtani. Po przeprowadzonej operacji zostały naruszone jej struny głosowe, co ma wpływ na jej umiejętności wokalne. Zamiłowaniem wokalistki okazały się zabiegi medycyny estetycznej, z których chętnie i często korzysta. 

 

Lena Katina aktywnie wspiera społeczność LGBT+ w Rosji

Lena Katina ma na koncie dwa małżeństwa. Obecnie spodziewa się drugiego dziecka. Zawodowo wciąż zajmuje się śpiewaniem. Wydała kilka albumów, w tym jeden hiszpańskojęzyczny. Co ciekawe Lena aktywnie wspiera społeczność LGBT+, co w przypadku homofobicznej obecnie Rosji jest wyrazem odwagi. Jej relacje z koleżanką z t.A.T.u. przez długi czas były napięte. Panie nie chciały nawet siedzieć obok siebie w jednym studiu. Teraz ponoć to się zmieniło. Lena i Julia nie wykluczają, że nagrają jeszcze coś wspólnie. Być może wkrótce ukaże się ich nowy projekt. 

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.