Michał Wiśniewski nie chrzci już dzieci. Tylko dwie pociechy przyjęły sakrament. Sam zmienił wyznanie

Michał Wiśniewski spełnia się jako wokalista, ale to rodzina jest dla niego najważniejsza. Ma piątkę dzieci, a wkrótce na świat przyjdzie jego szósta pociecha. Dlaczego artysta zrezygnował z chrzczenia dzieci?

Michał Wiśniewski skradł serca polskich słuchaczy jako lider "Ich Troje". Prywatnie spełnia się jako mąż Poli Wiśniewskiej, która wkrótce urodzi syna. Wokalista ma dzieci z poprzednich relacji. Nie wszystkie są ochrzczone, co niektórych zaskoczyło. Okazało się, że tylko dwójka pociech przyjęła ten sakrament. Z czego to wynika? Wokalista postanowił dłużej tego nie ukrywać.

Zobacz wideo Wiśniewski zażartował z ciężarnej żony. Odpłaciła mu się

Michał Wiśniewski nie ochrzcił wszystkich swoich pociech. Dlaczego?

Artysta był kiedyś katolikiem - tak został wychowany. Później przeszedł na protestantyzm. Nie chciał zmuszać swoich dzieci do wiary, więc w tej kwestii pozostawił im wybór. Tylko dwie pociechy Wiśniewskiego są po chrzcie. Fabienne ma dziś 19 lat, zaś Xavier 20. Dzieci są owocem związku artysty z Mandaryną. Małżeństwo muzyków zakończyło się w 2006 roku. Wiśniewski otworzył się na temat swojego podejścia do chrztu w rozmowie z "Faktem": 

U mnie chrzczone były, a potem poszły do komunii tylko dzieci z Mandaryną, czyli Xavier i Fabienne. Ja w pewnym momencie podjąłem decyzję o zmianie i dziś jestem protestantem.

Artysta podkreśla, że nie zamierza decydować o wyznaniu bliskich mu osób. Wspomniał w rozmowie o swoich córkach z Anną Świątczak. "Eti i Vivi już same będą decydowały o swoim chrzcie, nie narzucaliśmy im z Anią wiary, to będzie ich wybór. Jezus się chrzcił świadomie jako dorosły i one też same zdecydują" - dodał Wiśniewski. Co ciekawe, dziewczyny uczyły się w katolickim otoczeniu. "Obie chodziły do chrześcijańskiej szkoły i są wychowane w wierze chrześcijańskiej, ale same będą decydowały, który kościół pozwoli im na rozwijanie tej wiary w sobie. Falko podobnie, też nie był chrzczony. Chodzi przecież o to, by chrzest przyjąć świadomie, Jezus jest tego najlepszym przykładem".

Michał Wiśniewski - związki

Życie prywatne wokalisty to temat, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Pierwszą żoną Wiśniewskiego była Magda Femme, drugą Mandaryna (ich ślub był transmitowany w telewizji), trzecią Anna Świątczak, czwartą Dominika Tajner, a piątą i obecną Pola Wiśniewska. Ostatni związek małżeński został zawarty w 2020 roku. Para doczekała się syna Falco Amaduesa. Wybranka wokalisty jest w stanie błogosławionym. Wkrótce urodzi drugiego syna, odkąd jest z Wiśniewskim. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.