''MasterChef". Zwyciężczyni pierwszej edycji przeżyła koszmar po programie. "Grożono mi obcięciem włosów"

"MasterChef" to kulinarny format w TVN, dzięki któremu wielu kucharzy czy kucharek może spełnić swoje marzenia o karierze. Zwyciężczyni pierwszej edycji show postanowiła opowiedzieć o tym, z czym zmierzyła się po programie.

Barbara Ritz wygrała pierwszą edycję programu "MasterChef". Po latach przyznała, z czym dokładnie zmagała się wskutek rozpoznawalności. Nie było kolorowo. Otrzymywała niemiłe wiadomości, a nawet groźby. Dziś Ritz prowadzi dobrze prosperującą restaurację Gdańsku, w której sprawuje funkcję szefa kuchni. Zwyciężczyni programu TVN przez wiele osób ze świata gastronomicznego uznawana jest za autorytet. Nie każdy jednak ma takie zdanie w tym temacie. Po wygranej życie Ritz odbiegało od wyśnionego.

Zobacz wideo Finalista "Masterchefa", Matteo Brunetti, przedstawia szybki przepis na makaron

Barbara Ritz dostawała groźby po "MasterChefie"

Niedawno szefowa kuchni była gościnią w "Dzień dobry TVN". Minęło 10 lat od jej zwycięstwa w kulinarnym show. Miłośniczka gotowania postanowiła opowiedzieć o tym, co spotkało ją po opuszczeniu programu. Ritz spotkała się nie tylko ze sławą i lawiną gratulacji. Niektórzy chcieli jej bardzo zaszkodzić. Powodem takiej postawy była zazdrość oraz nietolerancja wobec innych narodowości. Mąż zwyciężczyni jest z Niemiec. Ritz wspomina:

Dostawałam groźby, obrażano mnie, obrażano mojego męża, obrażano to, że wyszłam za mąż za Niemca. Grożono mi nawet obcięciem włosów, jak to robiono w trakcie okupacji. Dzięki mężowi, który w tamtym czasie mnie bardzo wspomagał, umiałam sobie z tym poradzić.

W trudnych chwilach szefowa kuchni na szczęście miała oparcie w kochającym mężu. Dzięki rodzinie nie poddała się i otworzyła Restaurację Ritz, w której nie ma stałego menu. Dania zmieniają się ze względu na sezon. Ritz Zaczęła realizować także inne marzenia. Wydała dwa bestsellery: "Master Chef. Przepisy Basi Ritz" oraz "Dom pełen smaku". Została ponadto gospodynią programu "Kuchnia z sercem". 

Barbara Ritz - co znajdziemy na jej Instagramie?

Poza gotowaniem Barbara Ritz uwielbia między innymi podróże. Na jej Instagramie możemy zobaczyć poza artystycznymi daniami, kadry z ciepłych zakątków świata. Na co dzień Ritz mieszka w rodzinnym Gdańsku. Poza tym szefowa kuchni uwielbia pływać i spędzać czas ze swoimi pieskami - Olivią i Lolitą. Wygląda na to, że czworonożni przyjaciele często podróżują ze zwyciężczynią pierwszej edycji "MasterChefa". 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.