Były mąż Lisy Marie Presley walczył o opiekę nad ich dziećmi. Jest decyzja sądu

Sąd w Los Angeles podjął decyzję ws. opieki nad dziećmi zmarłej Lisy Marie Presley. Oficjalnym opiekunem córek został jej były maż - Michael Lockwood. To nie wszystko.

Lisa Marie Presley zmarła 12 stycznia 2023 w wieku zaledwie 54 lat. Osierociła trzy córki, którymi początkowo opiekowała się matka kobiety - Priscilla Presley. Sąd w Los Angeles podjął decyzję ws. przyznania opieki nad dziećmi i stwierdził, że córkami zajmie się były mąż Lisy Marie Presley - Michael Lockwood. W związku z tym faktem kwestia podziału majątku po zmarłej zaczyna się jeszcze bardziej komplikować. Pokłócony z rodziną Lockwood będzie mógł w związku z przyznaniem praw do opieki walczyć o część spadku.

Zobacz wideo "Elvis". Niezwykły Austin Butler w pierwszym zwiastunie filmu o królu rock and rolla

Były mąż Lisy Marie Presley zajmie się dziećmi. Mężczyzna znowu będzie mógł walczyć o majątek

Po rozwodzie Lisy Marie Presley i Michaela Lockwood zaczęto w mediach spekulować na temat intercyzy, którą podpisali przed ślubem. Wszystko dlatego, że muzyk postanowił ją podważyć i zawalczyć o spory majątek. Nie udało mu się to, ale w marcu postanowił złożyć wniosek o przyznacie praw do opieki nad dziećmi Presley. Jak podaje Marca, otrzymał prawo do opieki nad córkami i będzie mógł również walczyć o przyznanie części spadku po zmarłej córce Elvisa Presleya. Mężczyzna jest pokłócony z rodziną Lisy, nie zaproszono go na pogrzeb kobiety. Córka Elvisa oskarżała go o kradzież i potajemne wydawanie pieniędzy z jej prywatnej karty bankowej - mówiła o "kilkuset", a potem nawet o "kilku milionach" dolarów.

Przyznanie Michaelowi Lockwoodowi opieki nad bliźniaczkami to w przypadku tej rodziny nieco więcej niż u "zwykłych" ludzi. 14-latki są dziedziczkami fortuny, którą na razie opiekuje się ich starsza, 33-letnia siostra Riley. Uznanie Lockwooda jako ich prawnego opiekuna przekazuje mu również prawa do majątku, o którego część walczył jeszcze za życia swojej byłej żony. Dlatego właśnie próbował podważyć intercyzę na krótko po rozwodzie z Lisą Marie Presley - po rozstaniu z żoną został bez środków do życia, które ona mu wcześniej zapewniała.

Testament Lisy Marie Presley - kontrowersje

Priscilla Presley również wciąż walczy o prawo do spadku po zmarłej córce - Lisie Marie Presley. Jak podają zagraniczne portale, żona legendy rock'n'rolla kwestionowała autentyczność testamentu. W związku z tym miała pozwać wnuczkę Riley Keough, która jest główną spadkobierczynią po zmarłej matce. Według doniesień Priscilla Presley podważała autentyczność decyzji Lisy Marie o usunięciu jej z funkcji powiernika majątku Presleyów w 2016 roku i zastąpieniu jej Riley.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.