Sara Müldner podbiła serca widzów w "Na dobre i na złe". Jej kariera nie potoczyła się tak, jak chciała

Sara Müldner jako dziecko zagrała w popularnym serialu "Na dobre i na złe". Sprawdzamy, co teraz robi i jak wygląda.

Sara Müldner zdobyła popularność dzięki roli Julki Nowak w serialu "Na dobre i na złe". Grała adoptowaną córkę Zosi i Jakuba Burskich (w tych rolach Małgorzata Foremniak i Artur Żmijewski). W 2007 roku artystka zrezygnowała z udziału w produkcji, aby skupić się na edukacji. Ukończyła jedną z najbardziej prestiżowych szkół aktorskich Cours Florent w Paryżu. Studiowała również filozofię na Sorbonie. Niestety, wysiłek włożony w naukę nie przełożył się na propozycje pracy. Aktorka próbowała wrócić do aktorstwa, jednak z marnym skutkiem. Na życie zarabia inaczej. 

Zobacz wideo Danuta Martyniuk o darmowych podpaskach i tamponach w szkole. „Kiedyś to było na receptę"

Kariera Sary Müldner zapowiadała się obiecująco

Sara jest córką aktorki Izabelli Dziarskiej oraz polskiego rzeźbiarza Jacka Müldnera-Nieckowskiego. Nic więc dziwnego, że podążyła również tą ścieżką. Karierę rozpoczęła jako sześciolatka. Wystąpiła wówczas w "Naparstku Pana Boga" w reżyserii Pawła Łysaka. W 1999 roku pojawiła się w serialach "Trzy szalone zera" oraz "Palce lizać". Grała również na deskach teatru. Sama przyznawała, że nie musiała chodzić na castingi, ani zbytnio starać się o role, bo te same przychodziły. Gdy po maturze wyjechała do Francji na studia aktorskie, myślała, że po powrocie jej kariera się rozwinie. Stało się na odwrót. Opowiedziała o tym w rozmowie z NaTemat.pl.

Wszystko zmieniło się, gdy zrobiłam maturę i zrezygnowałam z serialu "Na dobre i na złe". Wyjechałam do Paryża, do szkoły aktorskiej, do której dostałam się z pierwszą lokatą. Gdy skończyłam szkołę, wróciłam do Polski i musiałam zmierzyć się z "nową normalnością" [...] Mogłam liczyć tylko na nieciekawe rólki w serialach, które niezbyt mnie interesowały. Okazało się, że w ciągu kilku lat rynek się zmienił, coraz mniej istotny jest talent i dorobek aktorski, ich miejsce zajęła umiejętność promowania siebie.

Co dziś robi Sara Müldner?

W maju aktorka skończy 34 lata. Wciąż próbuje swoich sił w zawodzie, jednak jak sama przyznaje, nie jest łatwo, ponieważ "nie lubi się narzucać". Zdaje sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach "powinna być bardziej przebojowa i nieustannie o sobie przypominać". Sara nawet pojawiła się na organizowanym przez TVP "Teście wiedzy o podatkach", ale uznała, że to nie jej świat. Obecnie skupia się na pisaniu. Tworzy scenariusze, jednak ma problem z ich dokończeniem. Jednak ma nadzieję, że wkrótce narodzi się z tego większy projekt. Sara Müldner biegle posługuje się trzema językami obcymi, zajmuje się też wykonywaniem przekładów i tłumaczeń. Jak wygląda gwiazda? Wciąż można dopatrzeć się w dorosłej już kobiecie małej Julki. Aktorka ma długie, kręcone włosy. Więcej aktualnych zdjęć znajdziecie w galerii u góry strony.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.