Książę i księżna Luksemburga powitali na świecie kolejne dziecko. Chłopiec zachwycił internautów

Książę i księżna Luksemburga doczekali się kolejnego potomka. W oficjalnych mediach społecznościowych rodziny królewskiej opublikowano pierwsze zdjęcia nowo narodzonego Franciszka.

Luksemburg jest jedną z europejskich monarchii konstytucyjnych. Choć tamtejsi royalsi nie cieszą się taką popularnością, jak ich brytyjscy odpowiednicy, życie luksemburskiej rodziny królewskiej jest szeroko komentowane w mediach. Ostatnio do sieci trafiły zdjęcia nowo narodzonego syna księcia Wilhelma i księżnej Stefanii.

Zobacz wideo Rodzina królewska świętuje jubileusz królowej

Książę i księżna Luksemburga powitali na świecie kolejne dziecko. Zdjęcia chłopca opublikowano na Instagramie

Na luksemburskim tronie zasiada obecnie wielki książę Henryk z dynastii Burbonów. Wraz z wielką księżną Marią Teresą doczekali się piątki dzieci, z których najstarszym jest książę Wilhelm. W 2012 roku przyszły władca Luksemburga poślubił Stefanię, hrabiankę de Lannoy. Osiem lat później na świat przyszedł ich pierwszy syn, Karol. Niedawno książęca para pochwaliła się narodzinami kolejnego potomka.

Książę i księżna z radością pragną podzielić się pierwszymi zdjęciami księcia Franciszka. Są głęboko wdzięczni za wszystkie miłe wiadomości, które otrzymali z okazji narodzin drugiego dziecka - poinformowano na oficjalnym instagramowym profilu rodziny królewskiej.
 

Nowy członek rodziny królewskiej od razu skradł serca internautów. Pod zdjęciami małego Franciszka pojawiło się mnóstwo komplementów. "Co za uroczy chłopiec", "Jest przesłodki" - czytamy w komentarzach pod zdjęciami syna książęcej pary.

Monarchie w Europie. Król panuje nie tylko w Wielkiej Brytanii

Luksemburg jest jedną z dwunastu monarchii w Europie. Pozostałe państwa, w których obowiązują różne formy tego ustroju to: Andora, Belgia, Dania, Hiszpania, Holandia, Liechtenstein, Monako, Norwegia, Szwecja, Wielka Brytania i Watykan. Bez wątpienia największą popularnością cieszą się brytyjscy royalsi. Światowe media chętnie jednak rozpisują się o skandalach w pozostałych rodach królewskich. Do głośnych spraw zaliczyć możemy publikacje książki Thomasa Sjöberga, który twierdził, że król Szwecji miał romans z młodszą kobietą oraz bywał w klubach go-go. Bohaterem szokujących nagłówków często bywał także książę Monako.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.