Nowe informacje ws. stanu zdrowia Marty Kubackiej. "Patrzymy w przyszłość z dużym optymizmem"

Marta Kubacka od 19 marca przebywa w szpitalu na oddziale kardiologicznym. Teraz pojawiły się nowe informacje o stanie zdrowia żony Dawida Kubackiego. Pozytywne wieści przekazał Rafał Kot, członek zarządu Polskiego Związku Narciarskiego.

Dawid Kubacki 19 marca zrezygnował z uczestnictwa w zawodach w Vikersund. Dzień później poinformował, że jego żona jest szpitalu. We poruszających słowach wyznał, że Marta Kubacka jest w ciężkim stanie i lekarze walczą o jej życie. Nie podawał szczegółów, ale mogliśmy przeczytać, że 33-latka leży na oddziale kardiologicznym. 25 marca skoczek na Instagramie napisał, że jego ukochana się wybudziła. Od tego momentu milczy. Informacje na temat Marty Kubackiej przekazał za to właśnie Rafał Kot w rozmowie z Gazetą Krakowską.

Zobacz wideo Prawniczka, modelka, trenerka personalna. Oto, kim są żony i partnerki polskich skoczków narciarskich

Rafał Kot o stanie zdrowia Marty Kubackiej

Rafał Kot jest członkiem zarządu Polskiego Związku Narciarskiego, a w przeszłości był fizjoterapeutą polskich skoczków. 29 marca w Gazecie Krakowskiej ukazał się obszerny wywiad, w którym opowiadał o  Pucharze Świata w skokach narciarskich. Jednak w rozmowie poruszono również temat Marty i Dawida Kubackich. Okazuje się, że Kot miał dobre wiadomości na temat stanu zdrowia żony skoczka, którymi postanowił się podzielić.

Na szczęście ze zdrowiem Marty jest już lepiej i to jest najważniejsza informacja. Parametry diametralnie się poprawiają, patrzymy w przyszłość z dużym optymizmem. Wszyscy trzymamy kciuki, wspieramy Dawida i jego żonę Martę, jesteśmy z nimi razem. Oby odnieśli swój prywatny sukces i oby wszystko skończyło się dobrze - wyznał.

Dawid Kubacki z żoną Dawid Kubacki zamieścił zdjęcie ze szpitala z żoną. Stan Marty jest stabilny

Marta Kubacka pod opieką najlepszych specjalistów 

Dawid Kubacki nie zdradzał, do którego ze szpitali trafiła jego żona. W pierwszym instagramowym wpisie, w którym informował o rodzinnej tragedii, pisał jedynie, że jego ukochana jest " w dobrych rękach". Za to Adam Małysz - który podobnie jak skoczkowie z całego świata, Apoloniusz Tajner czy Andrzej Duda, wspierał Kubackich - przyznał, że 33-latka leży w szpitalu w Zabrzu, na oddziale profesora Zbigniewa Religi. 

Więcej o: