Jerzy Kryszak "rozprawia się" z Agatą Dudą. Wystarczyło mu kilka słów, żeby ją dosadnie opisać

Jerzy Kryszak był gościem w programie Kuby Wojewódzkiego. W odcinku żartobliwie wspomniał o Agacie Dudzie. Wie, jakby mógł ją sparodiować w kabarecie.

Jerzy Kryszak jest dla większości społeczeństwa znany przede wszystkim jako aktor kabaretowy i satyryk. Mężczyzna przez lata słynął ze świetnego parodiowania polityków i głów państwa. Polacy pokochali go za humor i interesujące spojrzenie na świat. Aktor gościł w ostatnim odcinku programu Kuby Wojewódzkiego. Kryszak w rozmowie z dziennikarzem otworzył się na temat TVP i występów w tej stacji. Opowiedział także o swoim pomyśle na parodię Agaty Dudy.

Zobacz wideo Prezydent Andrzej Duda kłaniał się księciu Williamowi

Jerzy Kryszak wie, jak mógłby sparodiować Agatę Dudę. Pokazał humor i klasę

Jerzy Kryszak przez lata występował w kabaretach, które były transmitowane w Telewizji Publicznej. Okazuje się, że po latach aktor kabaretowy nie jest zapraszany do TVP. Jednak jak podkreślił w rozmowie z Kubą Wojewódzkim, nie przeszkadza mu ta cała sytuacja, ponieważ nie czuje się w tamtym miejscu dobrze. Kiedy Jerzy Kryszak wystąpił w show Kuby Wojewódzkiego, padło pytanie o to, dlaczego nigdy nie parodiował Agaty Dudy.

Wychodzisz, nic nie mówisz i wtedy jest Agata Duda - stwierdził Jerzy Kryszak.
 

Jerzy Kryszak - TVP i PiS

Jerzy Kryszak już kiedyś wyrażał się dość krytycznie na temat Telewizji Publicznej w mediach. Aktora bardzo dotknęła próba ingerencji w jego twórczość i najogólniej pisząc - szerząca się cenzura w stacji. Oprócz tego stał murem za kolegami po fachu, tworzącymi grupę Neo-Nówka, która to w sierpniu 2022 roku miała problem w związku z kontrowersyjnym skeczem. Kabareciarze w humorystyczny sposób podeszli do partii PiS i TVP. Chodzi o skecz, który był stworzony w stylu słynnej "Wigilii" z 2018 roku. W przedstawieniu została ukazana sprzeczka ojca, który jest wielbicielem "rządów Jarosława", z synem, który stoi po stronie opozycji. Niestety, nie wszystkim ten kabaret przypadł do gustu i podzielił polskie społeczeństwo. Aktor stanął w obronie kabareciarzy, mówiąc, że kabarety powinny poruszać tematy polityczne.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.