Lewandowski wrócił do bolesnego momentu. Wtedy dowiedział się, że stracił dziecko. "Człowiek jest załamany"

Już niedługo światło dzienne ujrzy film dokumentalny na temat Roberta Lewandowskiego. Piłkarz opowiedział o trudnym doświadczeniu, gdy jego żona poroniła. Bolesna strata zbiegła się w czasie z mistrzostwami Europy we Francji.

Robert Lewandowski w filmie dokumentalnym "Lewandowski — Nieznany" opowiada o niełatwych początkach kariery, ale także zdradza sporo z życia prywatnego. Sportowiec porusza temat straty dziecka. Anna Lewandowska pierwszy raz wyznała, że poroniła w listopadzie 2022 roku. Impulsem do tego była skandaliczna wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego. Wówczas nie kryła oburzenia, a jednocześnie ujawniła, że sama, jako kobieta ma za sobą bardzo trudne doświadczenia.

Zobacz wideo Aleksandra Kwaśniewska o wyznaniu Anny Lewandowskiej na temat poronienia

Robert Lewandowski o stracie dziecka

Anna i Robert Lewandowscy są rodzicami dwóch dziewczynek - Klary, która urodziła się w 2017 roku, oraz Laury, która na świat przyszła trzy lata później. Zanim jednak udało im się powiększyć rodzinę, musieli zmierzyć się z ogromną stratą. Piłkarz w filmie dokumentalnym na swój temat ujawnił, że wydarzyło się to podczas mistrzostw Europy we Francji, które odbyły się w 2016 roku. Mimo tego, że był to dla niego niezwykle trudny czas, musiał jednocześnie dawać z siebie wszystko na boisku.

Pamiętam moment mistrzostw Europy we Francji. To był okres, w którym staraliśmy się z Anią o dziecko. Przyleciała do mnie parę dni wcześniej. I okazało się, że Ania [kilka dni wcześniej] poroniła. Mimo tego, że prywatnie człowiek jest załamany, rozczarowany, smutny, to musi tak naprawdę stawić czoła temu wszystkiemu, wychodząc na boisko. Spróbować skupić się na tym, co powinien - powiedział.

Anna Lewandowska o stracie dziecka mówiła także w rozmowie z "Twoim Stylem". Kiedy razem z mężem zaczęli dobrze zarabiać i zakupili dom w Monachium, zdała sobie sprawę, że wszystkiego nie da się kupić za pieniądze. Marzyli o powiększeniu rodziny, a wtedy trenerka usłyszała poważną diagnozę, przez co musieli się wstrzymać ze staraniami o dziecko. Wkrótce po zakończeniu leczenia zobaczyła upragnione dwie kreski, ale organizm był osłabiony i straciła ciążę.

Anna Lewandowska, Robert Lewandowski, Cezary Kucharski Prawnik Lewandowskich o atakach Kucharskiego: Dalej brnie w nielegalne działania

Dokument o Robercie Lewandowskim

Premiera filmu dokumentalnego o Robercie Lewandowskim "Lewandowski - Nieznany" odbędzie się 31 marca 2023 roku na platformie Prime Video. Dowiemy się z niego, jak wyglądała jego droga do zostania jednym z najlepszych napastników naszych czasów, wrócimy do młodych lat sportowca, a także dowiemy się więcej na temat jego życia rodzinnego. W filmie znalazły się rozmowy z trenerami, piłkarzami, czy bliskimi gwiazdy futbolu. Lewandowski opowiedział też więcej o transferze do FC Barcelony.

Więcej o: