Roksana Węgiel ma jasne stanowisko. "Nie zrobiłabym aborcji. Jestem pewna"

Roksana Węgiel udzieliła bardzo osobistego wywiadu Karolowi Paciorkowi, w którym opowiedziała o bliskiej więzi z Bogiem. Otworzyła się także na temat aborcji.

Roksana Węgiel zadebiutowała w bardzo młodym wieku na polskiej scenie muzycznej. Wokalistka przez lata zdążyła zebrać spore grono fanów, doceniających jej warsztat wokalny i twórczość. Jakiś czas temu skończyła 18 lat i wydała płytę "13+5", w której opowiedziała o własnej przemianie i drodze do dojrzałości. Piosenkarka w związku z promocją płyty udzieliła sporo wywiadów. W najnowszym poruszyła temat wiary i aborcji. Ujawniła, jakie ma stanowisko w trudnych tematach.

Zobacz wideo Roksana Węgiel będzie prowadzącą nowej edycji "You Can Dance"

Roksana Wegiel otworzyła się w temacie wiary i aborcji. Ma konkretne zdanie

Roksana Węgiel była gościnią w podkaście "Imponderabilia" Karola Paciorka, gdzie opowiedziała o wielu niełatwych sprawach. Całość wywiadu obejrzysz TUTAJ. Jeden z tematów rozmowy dotyczył jej głębokiej wiary. Okazuje się, że wokalistka otworzyła się bardzo na Boga w czasie, gdy chodziła do szkoły podstawowej. Wtedy nawrócili się także jej rodzice. Węgiel powiedziała, co daje jej wiara.

Był taki moment, w którym miałam z osiem lat, ale moi rodzice bardzo się nawrócili, bo oni nie byli jakoś mega wierzący. (...)  I wtedy zaczęły się dziać naprawdę niesamowite rzeczy. Ja wtedy też zaczęłam tym faktycznie żyć. Czułam, że jak mam dobrą relację z Bogiem, to wszystko się fajnie układa. Wtedy też czuję się spokojniejsza i inaczej funkcjonuję - podsumowała.

Następnie Roksana Węgiel, która jest katoliczką, poruszyła także temat aborcji. Wokalistka ma w tej kwestii mocno wyrobione zdanie i sama podkreśla, że nigdy nie zdecydowałaby się na taki krok. Jednak uważa, że ludzie powinni mieć wolną wolę w decydowaniu o sobie. Piosenkarka nie chce nikomu narzucać swojego zdania, dlatego podkreśliła, że ważna jest dla niej wolność w podejmowaniu własnych decyzji. 

Jak się wypowiedziałam na temat aborcji, to ludzie zaczęli mnie hejtować, wytykać, że jak ja się śmiem nazywać katoliczką (...) Nie zrobiłabym aborcji, chociaż to jest tak ciężki temat. (...) Jestem pewna, bo mam mocne przekonanie, że nic nie dzieje się bez powodu, chociaż są różne sytuacje, jeśli płód jest uszkodzony (...) Nie chcę się nawet stawiać w tej sytuacji, więc uważam, że każda kobieta powinna mieć wolną wolę, bo to nie jest łatwy temat. Najprościej skomentować to z boku. W Piśmie świętym jest jasno zaznaczone, że Bóg daje nam wolną wolę - dodała.

Roksana Węgiel nie pierwszy raz w wywiadzie musiała zmierzyć się z tak trudnymi kwestiami jak aborcja. W programie Kuby Wojewódzkiego także została zapytana o jej podejście w tym temacie. Pisaliśmy o tym w tym artykule. Wtedy tez podkreśliła, że każdy powinien móc sam decydować o sobie. Wokalistka otwarcie mówi o wartościach, którymi się kieruje, ale nie chce nikomu narzucać swojej wiary.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.