Przepiękny gest Kamila Stocha w stronę Kubackich. Zwrócił się do nich po podium w konkursie drużynowym

Cała Polska trzyma dziś kciuki za Martę i Dawida Kubackich. Skoczek i jego żona na największe wsparcie mogą liczyć oczywiście ze strony rodziny i przyjaciół, co w poruszający sposób pokazał Kamil Stoch.

W sobotę 26 marca w Lahti odbył się konkurs drużynowy w skokach narciarskich. Polscy skoczkowie startowali oczywiście bez Dawida Kubackiego. Sportowiec w ostatnim czasie zrezygnował z udziału w zawodach i w stu procentach skupia się na ukochanej żonie, która w ciężkim stanie trafiła do szpitala.  Koledzy z drużyny całym sercem są jednak przy Marcie i Dawidzie Kubackich i pamiętają o nich w każdym momencie. Ogromny sukces i miejsce na podium, które biało-czerwoni osiągnęli w sobotę w Lahti, Kamil Stoch zadedykował właśnie przyjacielowi i jego żonie.

Zobacz wideo Kamil Stoch o wsparciu od kibiców

Kamil Stoch zwrócił się do Kubackich po zawodach. Piękne słowa

Trener polskiej kadry skoczków Thomas Thurnbichler do sobotniego składu wybrał Piotra Żyłę, Kamila Stocha, Pawła Wąska i Aleksandra Zniszczoła. Biało-czerwoni w Lahti spisali się - dosłownie - na medal i z łatwością wypracowali sobie trzecie miejsce w zawodach. Polaków wyprzedzili reprezentanci Słowenii, a pierwsze miejsce na podium zajęli Austriacy. W polskiej drużynie szczególnie dobrze poszło Kamilowi Stochowi, który zanotował indywidualnie najlepszy wynik. Skoczek nie skupiał się jednak na osobistych sukcesach. Podobnie jak cała drużyna w dniu zawodów myślami był z nieobecnym Dawidem Kubackim. Jak przyznał po skończonym konkursie w rozmowie z Eurosportem, tego dnia polska kadra skakała właśnie dla Kubackich.

To podium dedykujemy naszemu drogiemu Dawidowi i Martusi. Trzymamy za was kciuki i sercem jesteśmy z wami - powiedział.

Dawid Kubacki, Marta Kubacka Kubackich łączy wyjątkowa relacja. Te SMS-y i wpisy zdradzają wiele

Jaki jest stan zdrowia Marty Kubackiej?

Fani Dawida Kubackiego zaniepokoili się już 19 marca, gdy sportowiec nagle zrezygnował ze startów w konkursie Pucharu Świata. Następnego dnia skoczek dodał na Instagramie wpis, w którym poinformował, że jego żona znalazła się w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, a jej stan jest ciężki. Kolejny post Dawida Kubackiego, na który dosłownie czekała cała Polska, w mediach społecznościowych pojawił się 25 marca, dokładnie w dniu zawodów grupowych. Skoczek poinformował, że jego rodzina odnotowała pierwsze zwycięstwo - stan Marty Kubackiej jest stabilny, a każdy dzień leczenia przynosi poprawę. Dodał także zdjęcie ze szpitalnego łóżka, na którym widać, jak z czułością trzyma rękę żony. Ukochana skoczka jest w rękach najlepszych polskich kardiologów, przebywa w obecnie w Śląskim Centrum Chorób Serca im. profesora Zbigniewa Religi.

Więcej o: