Film "W pustyni i w puszczy" ma już 22 lata. Zobaczcie, jak zmienili się aktorzy. Nel z kolczykiem w nosie możecie nie poznać

23 marca tego roku przypada 22. rocznica premiery "W pustyni i w puszczy". Film do dziś cieszy się sentymentem widzów. Zobaczcie, jak zmienili się aktorzy, którzy wcielili się w pierwszo- i drugoplanowe role.

23 marca 2023 roku światową premierę miała ekranizacja powieści Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy". Film wyreżyserował pochodzący z RPA  Gavin Hood. Warto wspomnieć, że nie była to pierwsza ekranizacja tego utworu. W 1973 roku "W pustyni i w puszczy" wyreżyserował również Władysław Ślesicki. Rok później pojawił się czteroodcinkowy serial o tym samym tytule. Za jego produkcję także odpowiadał Ślesicki. Do dziś widzowie dzielą się na dwa obozy - zwolenników ekranizacji sprzed 50 lat i tej młodszej, bo 22-letniej. Dziś jednak zajmiemy się drugą z wymienionych. 

Zobacz wideo Beata Kozidrak o plotkach na swój temat: To bzdura!

To już 22 lata od premiery "W pustyni i w puszczy"

W filmie Gavina Hooda w głównych bohaterów historii, a więc Nel Rawlison i Stasia Tarkowskiego wcielili się Karolina Sawka i Adam Fidusiewicz. Film przyniósł rozpoznawalność zwłaszcza młodemu aktorowi, który z roku na rok cieszył się kolejnymi nowymi rolami.  Fidusiewicz dostał angaż w "Na Wspólnej", później widzieliśmy go m.in. "W czasie honoru", "Dzwonach wojny" czy "Bodo". Oto, jak aktor zmieniła się od momentu, gdy wkroczył na plan "W pustyni i w puszczy".

Adam FidusiewiczAdam Fidusiewicz Screen 'W pustyni i w puszczy', reż. Gavin Hood, Polska 2001; KAPIF

Karolina Sawka, kiedy weszła na plan produkcji, miała zaledwie dziesięć lat. Po przygodzie z "W pustyni i w puszczy" nie zakończyła aktorskiej kariery. Ostatnio mogliśmy ją zobaczyć w filmie "Soyer" z 2017 roku. 

Karolina SawkaKarolina Sawka Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Wyborcza.pl; Instagram/ sawkowska

Aktorka jest też aktywna w mediach społecznościowych. 

 

A jak zmienili się inni aktorzy występujący w filmie? Ich zdjęcia znajdziecie w naszej galerii, w górnej części artykułu. 

Przypominamy, że obok filmu równie popularna stała się jego ścieżka dźwiękowa. Pamiętacie "Rzekę marzeń" w wykonaniu Beaty Kozidrak?

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.