Ważyła 300 kilogramów. Z domu wychodziła tylko do sklepu. Teraz jest nie do poznania. Schudła 115 kilo

Amber Rachdi mierzyła się z ogromnym problemem. W młodym wieku stanęła przed najtrudniejszym wyborem - jedzenie czy śmierć. Kobieta zgłosiła się do programu telewizyjnego i radykalnie zmieniła swoje życie. Schudła 115 kilogramów.

Amber Rachdi pochodzi z Oregonu w Stanach Zjednoczonych. Kobieta już od najmłodszych lat mierzyła się z problemem otyłości. Gdy skończyła 24 lata stało się jasne, że waga drastycznie wymknęła się jej spod kontroli. Amber Rachdi ważyła 300 kilogramów i nie była w stanie mieszkać samodzielnie. Potrzebowała pomocy przy najdrobniejszych codziennych czynnościach. Dlatego musiała przeprowadzić się z powrotem do rodziców.

Zobacz wideo "Big Boy": Bałem się, że umrę

Omar Thaher Ważył 200 kg. Schudł i zmienił się nie do poznania. Później stracił dziewictwo

Ważyła 300 kilogramów. Przez rok przeszła spektakularną metamorfozę

Amber Rachdi wychodziła z domu tylko po to, by zrobić zakupy w sklepie spożywczym. Przemieszczała się za pomocą wózka elektrycznego. Otyłość negatywnie wpływała na stan zdrowia kobiety - zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Gdy Amber Rachdi poczuła, że nie ma wyjścia i nie chce dalej być uwięziona we własnym ciele. Zdecydowała się działać i zgłosiła się do programu "Historie wielkiej wagi". Na początku przygody z programem kobieta zdradziła, że jada cztery bardzo duże posiłki, a w międzyczasie uzupełnia je ogromną ilością słodyczy. Ponadto, im bardziej się denerwuje, tym większe ilości jedzenia spożywa. 

Amber Rachdi tkwiła w błędnym kole. Ostatecznie zdecydowała się na operację zmniejszenia żołądka. Przez wzgląd na nadwagę operacja była obarczona wysokim ryzykiem. Kobieta przed zabiegiem musiała schudnąć dziesięć kilogramów. Amber była zdeterminowana. Przeprowadziła się do Teksasu, by być bliżej lekarza prowadzącego. Zmieniła nawyki żywieniowe i wprowadziła do swojej diety zdrowe i zbilansowane posiłki.

Magda Narożna Magda Narożna schudła sześć kilogramów. Pokazała umięśniony brzuch

Po trzech miesiącach Amber Rachdi udało się schudnąć osiem kilogramów. Nadszedł dzień operacji i to był początek jej nowego życia. Pół roku od zmniejszenia żołądka kobiecie udało się zrzucić ponad 40 kilogramów. Po tak spektakularnym sukcesie Amber była jeszcze bardziej zachęcona do działania. Rozpoczęła ćwiczenia. Trenowała regularnie, co również przyczyniło się do utraty masy ciała. Rok po operacji zmniejszenia żołądka Amber spotkała się z lekarzem prowadzącym i zdradziła, że schudła 65 kilogramów. Doktor był bardzo zadowolony. Zgodził się nawet na przeprowadzenie zabiegu usunięcia nadmiernego tłuszczu.

 

Amber Rachdi kontynuuje zdrowy tryb życia. Rozpoczęła terapię, by nauczyć się radzić ze stresem inaczej, niż przez nadmierne objadanie się. Po wielu latach pogrążonych w smutku kobieta twierdzi, że znów czuje się szczęśliwa. Łącznie schudła 115 kilogramów.

 

Więcej zdjęć z przemiany Amber znajdziecie w naszej galerii w górnej części artykułu. 

Więcej o: