Amanda Bynes trafiła do szpitala psychiatrycznego. Gwiazda dziecięcych filmów biegała nago po ulicy

Amanda Bynes, gwiazda licznych filmów i seriali dla dzieci, od kilku lat boryka się z problemami ze zdrowiem psychicznym. Zgodnie z najświeższymi doniesieniami cierpiąca na zaburzenia afektywne dwubiegunowe aktorka trafiła do szpitala.

Jak informuje TMZ, aktorka Amanda Bynes trafiła do szpitala psychiatrycznego po tym, jak zatrzymano ją chodzącą nagą po jednej z ulic Los Angeles w niedzielę rano. Sama miała zadzwonić na policję po pomoc.

Zobacz wideo Śmierć Ledgera łączono z rolą "Jokera". Jakubik po "Wołyniu" miał koszmary. Granie w tych filmach przypłacili zdrowiem

Amanda Bynes trafiła do szpitala psychiatrycznego

Po latach spokoju i powrotu do zdrowia Amanda Bynes znowu ma problemy. Aktorka trafiła do szpitala psychiatrycznego na tymczasową obserwację. Serwis TMZ informuje, że zatrzymano ją we wczesnych godzinach porannych na jednej z ulic Los Angeles po tym, jak naga zatrzymała przejeżdżający samochód i zadzwoniła pod numer alarmowy. Według nieoficjalnych informacji stan jej zdrowia psychicznego uległ pogorszeniu po tym, jak niedawno przestała brać leki.

Amanda Bynes od lat nie zajmuje się już pracą na planie filmowym. Dziecięce role przyniosły jej więcej nieszczęścia niż szans. Wystąpiła m.in. w "Czego pragnie dziewczyna", "Ona to on", prowadziła nawet własny program telewizyjny, emitowany w Polsce pod tytułem "Szał na Amandę". Była gwiazdą stacji Nickelodeon i wróżono jej świetlaną przyszłość.

W 2010 roku nagle zrezygnowała z kariery filmowej.

Bycie aktorką nie jest tak zabawne, na jakie wygląda. Jeśli czegoś nie kocham, to przestaję to robić. Nie kocham już aktorstwa, więc je rzucam. Wiem, że 24 lata to trochę mało na emeryturę - napisała na Twitterze na koncie, które później zostało usunięte.

Kilka miesięcy później tłumaczyła, że decyzję przyspieszyła rola w ostatnim filmie.

Od 2012 roku zaczęły się jej kłopoty z prawem. Bynes prowadziła w stanie nietrzeźwości, spowodowała dwie stłuczki po narkotykach, kilka razy zatrzymywano ją pod wpływem substancji psychoaktywnych. W 2014 roku trafiła na oddział zamknięty pomocy psychiatrycznej. Zdiagnozowaną u niej zaburzenia afektywne dwubiegunowe i depresję. W stanie manii pisała o prześladowaniu przez ojca, wszczepionym mikrochipie i wykorzystywaniu seksualnym. Ostatecznie w 2014 roku jej matka przejęła całkowitą opiekę nad zmagającą się z chorobą i uzależnieniami córką. Dopiero rok temu Amanda odzyskała prawo decydowania o sobie.

Lata konserwatorium dały Amandzie szansę na nowy start. Regularnie uczęszczała na terapię, brała leki, przeszła odwyk. Zaczęła studia związane z modą. W 2021 roku udało się jej przekonać sąd, że opieka nad nią nie jest już konieczna. 36-latka odzyskała pełnię praw obywatelskich.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą, co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.

Więcej o: